To już dziś! Poznaj artystów wyjątkowego koncertu dla Mai

To już dziś! Poznaj artystów wyjątkowego koncertu dla Mai

Nadszedł czas! Już dziś w Krakowie odbędzie się niezwykły koncert. Artyści z Sądecczyzny i z całej Polski zjednoczą się, by pomóc Mai Kapłon – finalistce programu TVP The Voice of Poland. Będą nastrojowe kolędy i muzyka na najwyższym poziomie.

Koncert pt. ,,Nowonarodzony” odbędzie w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Podgórze, ul. Zamoyskiego 56. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00. Wydarzenie inauguruje charytatywną akcję pod hasłem „Pomagam, bo mam VOICE”, w ramach której w całej Polsce odbędą się liczne koncerty i wydarzenia dla cierpiącej artystki.

Maja Kapłon pilnie potrzebuje 5 500 000 zł na operację kręgosłupa. W pomoc postanowili zaangażować się między innymi młodzi ludzie z Niezależnej Orkiestry i Chóru Młodzieżowego z Sądecczyzny.

Wspólnie z innymi artystami dadzą koncert, podczas którego będzie można wysłuchać kolęd w autorskich aranżacjach. Wystąpią między innymi: AZZJA, Patrycja Makowska, Nasiadka Ada, Żaneta Łabudzka, Marcin Kołpak, Krystian Max Kubowicz, Zuza Baum, Majka Jaszcz, Danuta Głąb, Maria Róża Brzukała, Patrycja Koralik i Jakub Stawiarski. Na scenie pojawi się również Scholka Emmanuel działająca w parafii WNMP w Wielogłowach pod opieką Ewy Sowy-Zawiślan.

Więcej na temat koncertu oraz potrzebującej pomocy artystki pisaliśmy TUTAJ.

Kilkoro artystów i artystek, będących częścią tego wyjątkowego wydarzenia, zgodziło się stanąć pod gradem naszych pytań i zdradzić co nieco na swój temat.

Patrycja Koralik

1. Czym zajmujesz się na co dzień?

Na co dzień nie zajmuję się muzyką, tzn. jest to moja pasja 😉

2. Jakie osiągnięcia muzyczne masz na swoim koncie?

Myślę, że moimi największymi muzycznymi osiągnięciami są wszystkie koncerty, występy wykonane wspólnie z Or_kiestrą. Reszta to tylko międzyszkolne konkursy i niewielkie koncerty.

3. Skąd pochodzisz?

Pochodzę z okolic Nowego Sącza.

4. Ile masz lat?

Mam 19 lat.

5. Skąd znasz Or_kiestrę – Niezależną Orkiestrę i Chór Młodzieżowy i jak do niej trafiłaś?

Trafiłam do Or_kiestry, dzięki wcześniejszej znajomości z Justyną (czyt. Panią Dyrygent). I jestem bardzo zadowolona z takiego obrotu sprawy!

6. Dlaczego postanowiłaś wystąpić w koncercie dla Mai Kapłon? Co zaprezentujesz?

Biorę udział w koncercie, ponieważ jestem częścią ORKIESTROWEJ RODZINKI i nie mogę tak po prostu odmówić. Na koncercie wystąpię nie tylko w chórze, ale także jako solistka, a co zaprezentuję, dowiedzą się Ci, którzy będą z nami w Krakowie!

7. Dlaczego warto przyjść na koncert ,,Nowonarodzony”?

Warto przyjść na koncert dlatego, że osoby, które go organizują i biorą w nim udział, wkładają w to ogrom serca, pracy, a przede wszystkim czasu. Co więcej, koncert ma bardzo szlachetny cel – zbiórkę pieniędzy na kosztowne leczenie pięknej i utalentowanej Mai Kapłon! Zachęcam wszystkich, bądźcie razem z nami!

Krystian Kubowicz

1. Czym zajmujesz się na co dzień?

Tworzę materiał na swoją autorską debiutancką płytę, jeżdżę na festiwale wokalne w Polsce i poza granice, koncertuję.

2. Jakie osiągnięcia muzyczne masz na swoim koncie?

Udział w programie muzycznym ,,Must be the music”, gdzie odniosłem sukces z oceną 4 razy TAK, GRAND PRIX na Międzynarodowym festiwalu wokalnym w Pradze 2018, GRAND PRIX na Ogólnopolskim festiwalu piosenki obcojęzycznej w Polsce, GRAND PRIX  na Międzynarodowym Festiwalu „Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku, GRAND PRIX na Międzynarodowym Festiwalu „Euro Stars” w Pradze, 1 miejsce na Międzynarodowym festiwalu „Muszelki Wigier” oraz występ gościnny w koncercie 100-lecia ZAIKS’u w Suwałkach, gdzie zaprezentowałem się z utworem „Biała flaga” Grzegorza Ciechowskiego. Cały koncert był nagrywany przez telewizję TVP.

3. Skąd pochodzisz?

Pochodzę z Kasiny Wielkiej, woj. małopolskie. Na co dzień mieszkam w Warszawie.

4. Ile masz lat?

22 lata

5. Skąd znasz Or_kiestrę – Niezależną Orkiestrę i Chór Młodzieżowy?

O koncercie powiedziała mi koleżanka Asia – Azzja Mądry.

6. Dlaczego postanowiłeś wystąpić w koncercie dla Mai Kapłon? Co zaprezentujesz?

Na Facebooku Asia zamieściła post z pytaniem: kto jest chętny, aby zaśpiewać  na koncercie charytatywnym dla Mai Kapłon. Bez zastanowienia się zgodziłem, zawsze chętnie biorę udział w akcjach charytatywnych, ponieważ jestem zdania, że dobre uczynki wracają z podwójną siłą.

7. Dlaczego warto przyjść na koncert ,,Nowonarodzony”?

Ponieważ usłyszą Państwo przepiękne utwory związane ze świątecznym czasem. Utwory są w pięknych i nietuzinkowych aranżacjach z muzyką na żywo. Myśle, że to będzie przepiękne i magiczne wydarzenie, wystąpimy tam wszyscy dla Mai, niech nas będzie jak najwięcej! Niech Maja poczuje, że ma w nas wsparcie.

Jakub Stawiarski

1. Czym zajmujesz się na co dzień?

Na co dzień studiuję biotechnologię na Politechnice Krakowskiej. Poza tym śpiewam w Scholce DA na górce w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie oraz w Or_kiestrze.

2. Jakie osiągnięcia muzyczne masz na swoim koncie?

Ukończyłem I stopień Szkoły Muzycznej w Starym Sączu. Występowałem głównie na konkursach szkolnych lub wojewódzkich, festiwalach oraz koncertach z Or_kiestrą np. w Auditorium Maximum UJ, Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie. W kierunku muzycznym ciagle powoli się rozwijam.

3. Skąd pochodzisz?

Pochodzę z Nowego Sącza.

4. Ile masz lat?

20

5. Skąd znasz Or_kiestrę – Niezależną Orkiestrę i Chór Młodzieżowy i jak do niej trafiłeś?

Or_kiestrę znam od samego jej początku, ponieważ przyjaźnię się z jej założycielką – Justyną Zawiślan i gdy zaproponowała w 2016 roku zorganizowanie koncertu uwielbieniowego w Starym Sączu i zaśpiewanie, od razu się zgodziłem i od tamtej pory wciąż należę do Or_kiestry.

6. Dlaczego postanowiłeś wystąpić w koncercie dla Mai Kapłon? Co zaprezentujesz?

Jako, że należę do Or_kiestry i śpiewam z nimi na każdym koncercie nie mogło mnie zabraknąć i na tym, ponieważ uwielbiam te występy niezależnie od tego, w jakiej są formie. Ten koncert będzie charytatywny i bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do tego wydarzenia i pomóc w zebraniu potrzebnych środków na operacje dla Mai Kapłon. Zaprezentuję pastorałkę „Idź ogłoś to po górach” zespołu TGD.

7. Dlaczego warto przyjść na koncert ,,Nowonarodzony”?

Będzie świetna muzyka, genialni wokaliści i wspaniała orkiestra z chórem, którzy mają brzmienie na wysokim poziomie. Aranżacje, które będą przedstawione, z pewnością wszystkich zachwycą, dlatego na prawdę warto przyjść, posłuchać oraz wspomóc cel naszego koncertu.

Danuta Głąb

1. Czym zajmujesz się na co dzień?

Na co dzień, współpracuję z Barbarą i Aleksandrem Porzucek, przyjaciółmi, muzykami, z którymi realizuję projekty muzyczne złożone z autorskich utworów skomponowanych przez Aleksandra Porzucka.

2. Jakie osiągnięcia muzyczne masz na swoim koncie?

Śpiewam od dziecka, to moja pasja. Zawsze starałam się ją rozwijać jak tylko potrafiłam, poprzez liczne warsztaty wokalne, udział w różnego rodzaju festiwalach i przeglądach wokalnych.
Jestem laureatką festiwali piosenki artystycznej, takich jak Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Bitwa Gorlicka, czy Festiwal Piosenki Studenckiej w Wałbrzychu. Brałam udział w koncertach, projektach muzycznych, wydarzeniach artystycznych m.in w nagraniu płyty i w koncercie pod nazwą „Miastu na urodziny – piosenki Aleksandra Porzucka” z okazji 725-lecia lokacji miasta Nowego Sącza.

3. Skąd pochodzisz?

Pochodzę z Lipnicy Wielkiej.

4. Skąd znasz Or_kiestrę – Niezależną Orkiestrę i Chór Młodzieżowy i jak do niej trafiłaś?

Or_kiestrę usłyszałam po raz pierwszy podczas Festiwalu Młodych Talentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Urzekła mnie radość, zaangażowanie tak młodych ludzi, ich chęć tworzenia muzyki, upór w dąrzeniu do wyznaczonych celów. Od tej pory śledziłam ich dokonania, słuchałam podczas koncertów, które organizowali zwykle w szczytnym celu, niosąc pomoc potrzebujacym. Gdzieś głęboko w sercu marzyłam o tym, by móc do nich dołączyć. Stało się to możliwe dzięki Justynie Zawiślan, z którą miałyśmy przyjemność pracować podczas innych projektów muzycznych. Bardzo się cieszę, że będę mogła mieć swój udział w działaniach Or_kiestry.

5. Dlaczego postanowiłaś/eś wystąpić w koncercie dla Mai Kapłon? Co zaprezentujesz?

O inicjatywie pomocy dla Mai Kapłon słyszałam już wcześniej w mediach. Bardzo się ucieszyłam z propozycji udziału w koncercie, złożonej przez Justynę Zawiślan. Zaśpiewać podczas tego koncertu, to ogromne wyróżnienie, ale i radość, że uda się zebrać chociaż część potrzebnej kwoty. Wykonam kolędę „Mizerna cicha”.

7. Dlaczego warto przyjść na koncert ,,Nowonarodzony”?

Podczas konceru usłyszymy kolędy i piosenki świąteczne w cudownej aranżacji Or_kiestry i Chóru, w wykonaniu przyjaciół Mai i ludzi dobrej woli. To okazja do wspólnego koledowania, przyjemnego spędzenia czasu, ale i możliwość wsparcia drugiego człowieka w potrzebie.

Ada Nasiadka

1. Czym zajmujesz się na co dzień?

Prowadzę zajęcia wokalne w trzech placówkach Stowarzyszenia Siemacha, uczę i śpiewam.

2. Jakie osiągnięcia muzyczne masz na swoim koncie?

Jestem finalistką tegorocznej, 10 edycji The Voice Of Poland. Byłam w drużynie Kamila Bednarka, na którego koncercie miałam ostatnio okazję wystąpić gościnnie i wykonaliśmy piosenkę w duecie.

3. Skąd pochodzisz?

Lubin, dolnośląskie, nie mylić z Lublinem.

4. Ile masz lat?

25

5. Skąd znasz Or_kiestrę – Niezależną Orkiestrę i Chór Młodzieżowy?

Zobaczyłam post koleżanki na Facebooku, w którym pytała, czy nie chce ktoś zaśpiewać na koncercie.

6. Dlaczego postanowiłaś/eś wystąpić w koncercie dla Mai Kapłon? Co zaprezentujesz?

Biorę udział w koncercie, ponieważ jest o co walczyć. Dodatkowo, w tym roku stałam się częścią Voicowej ekipy, której częścią jest też Maja, więc budzi to poczucie solidarności i wspólnoty. Maja jest piękną osobą i zasługuje na najlepsze. Uda się! Zaprezentuję piosenkę Lilii Kowalskiej – „Dla niego cały świat”.

7. Dlaczego warto przyjść na koncert ,,Nowonarodzony”?

Warto przyjść na koncert, ponieważ można uratować życie Mai, a przy okazji posłuchać pięknie zdolnych ludzi (nie mówię tu o sobie :D).

Maria-Róża Brzukała

1. Czym zajmujesz się na co dzień?

Jestem wokalistką, z zawodu i zamiłowania

2. Jakie osiągnięcia muzyczne masz na swoim koncie?

Studia na akademii muzycznej, liczne projekty międzynarodowe, praca nad własnym repertuarem/kompozycja, trasy koncertowe po całej Europie, kilka wygranych konkursów międzynarodowych oraz festiwali muzyki rozrywkowej, filmowej, koncerty charytatywne i gale sportowe, na których również miałam przyjemnosc śpiewać.

3. Skąd pochodzisz?

Nowy Sącz

4. Ile masz lat?

21

5. Skąd znasz Or_kiestrę – Niezależną Orkiestrę i Chór Młodzieżowy i jak do niej trafiłaś?

Znam się z Justyną Zawislan od dziecka, chodziłyśmy razem do szkoły muzycznej.

6. Dlaczego postanowiłaś wystąpić w koncercie dla Mai Kapłon? Co zaprezentujesz?

Justyna napisała do mnie już kilka miesięcy temu, z propozycja wystąpienia. A co zaśpiewam ? To niespodzianka, zapraszam na koncert.

7. Dlaczego warto przyjść na koncert ,,Nowonarodzony”?

Razem można dużo więcej, dlatego im więcej przyjdzie na koncert dla Mai – tym szybciej dostanie odpowiednie środki na pomoc.

Majka Jaszcz

1. Czym zajmujesz się na co dzień?

Śpiewam, gram na instrumencie, bo to moja największa miłość i pasja.

2. Jakie osiągnięcia muzyczne masz na swoim koncie?

Jestem finalistką ,,Szansy na sukces”.

3. Skąd pochodzisz?

Pochodzę z małej miejscowości Bobrowa k. Dębicy, a od 7 lat mieszkam w Krakowie.

4. Ile masz lat?

26

5. Skąd znasz Or_kiestrę – Niezależną Orkiestrę i Chór Młodzieżowy?

Trafiłam na nią przez Azzję.

6. Dlaczego postanowiłaś/eś wystąpić w koncercie dla Mai Kapłon? Co zaprezentujesz?

Azzja udostępniła post, a to piękna inicjatywa.

7. Dlaczego warto przyjść na koncert ,,Nowonarodzony”?

Ponieważ będzie magia i to cudny cel.

Marcin Kołpak

1. Czym zajmujesz się na co dzień?

Muzyka to moja pasja, a życie zawodowe? Cóż, podążyło zupełnie innymi ścieżkami. Z wykształcenia jestem inżynierem mechanikiem. Pracuje w Dziale Technologii w dużej, międzynarodowej korporacji produkującej części do samochodów.

2. Jakie osiągnięcia muzyczne masz na swoim koncie?

Moja przygoda z muzyką zaczęła się stosunkowo późno. W wieku 33 lat postanowiłem rozwinąć swój talent i rozpocząłem naukę w Szkole Wokalno-Aktorskiej w Krakowie. Potem, idąc za ciosem, ukończyłem Krakowski Instytut Sztuki Wokalnej. Na festiwale już nie jeżdżę, bo przekroczyłem regulaminowy wiek 35 lat. Na szczęście, na tym świat się nie kończy. Cyklicznie występuję w ,,Piwnicy Pod Baranami” w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych IFKA. Od kilku lat współdziałam z organizacją charytatywną „Festiwal Black Or White”, która organizuje coroczne koncerty na rzecz Fundacji „Pro Endokrynologia” kliniki Endokrynologii i Endokrynologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Dzięki temu miałem możliwość występować na jednej scenie z takimi artystami jak Natalia Niemen czy Grażyna Łobaszewska. Na swoim koncie mam występ w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy jako solista Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. Obecnie pracuję nad własnym materiałem muzycznym.

3. Skąd pochodzisz?

Pochodzę z Legnicy. Od kilkunastu lat mieszkam w Krakowie.

4. Ile masz lat?

Mam 42 lata.

5. Skąd znasz Or_kiestrę – Niezależną Orkiestrę i Chór Młodzieżowy?

Orkiestrę poznałem dzięki Justynie Zawiślan.

6. Dlaczego postanowiłeś wystąpić w koncercie dla Mai Kapłon? Co zaprezentujesz?

Zostałem polecony przez wspaniałą wokalistkę Asię „Azzję” Mądry, dzięki czemu zaproszono mnie do projektu. Często uczestniczę w koncertach charytatywnych, bo poza satysfakcją z niesienia pomocy, każde tego typu wydarzenie jest dla mnie okazją do poznania wspaniałych ludzi. Zaprezentuję utwór „Kołysanka Józefa” z repertuaru zespołu TGD.

7. Dlaczego warto przyjść na koncert ,,Nowonarodzony”?

Przede wszystkim dlatego, że warto pomagać. Możemy wspólnymi siłami uratować życie Mai i to jest najważniejsze.

fot. Or_kiestra – Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy – Facebook

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.