Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy wraz z innymi artystami dadzą wyjątkowy koncert

Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy wraz z innymi artystami dadzą wyjątkowy koncert

W niedzielę, 12 stycznia w Krakowie będzie miał miejsce wyjątkowy koncert. Cały dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na operację i rehabilitację Mai Kapłon – finalistki programu TVP The Voice of Poland. Będzie to inauguracja charytatywnej akcji pod hasłem „Pomagam, bo mam VOICE”, w ramach której w całej Polsce odbędą się liczne koncerty i wydarzenia dla cierpiącej artystki.

Maja pilnie potrzebuje 5 500 000 zł na operację kręgosłupa. W pomoc postanowili zaangażować się między innymi młodzi ludzie z Niezależnej Orkiestry i Chóru Młodzieżowego z Sądecczyzny.

Wspólnie z innymi artystami dadzą koncert, podczas którego będzie można wysłuchać kolęd w autorskich aranżacjach. Wystąpią między innymi: AZZJA, Patrycja Makowska, Nasiadka Ada, Żaneta Łabudzka, Marcin Kołpak, Krystian Max Kubowicz, Zuza Baum, Majka Jaszcz, Danuta Głąb, Maria Róża Brzukała, Patrycja Koralik i Jakub Stawiarski. Na scenie pojawi się również Scholka Emmanuel działająca w parafii WNMP w Wielogłowach pod opieką Ewy Sowy-Zawiślan.

Charytatywny koncert pt. ,,Nowonarodzony” odbędzie się 12 stycznia w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Podgórze, ul. Zamoyskiego 56. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00. Poprowadzi je Gabriela Oberbek.

Kierownictwo muzyczne i organizatorzy:
– Justyna Zawiślan- Dyrygentka, organizator, instrumentacja utworów, przygotowanie orkiestry i chóru
– Przemysław Kurek- Organizator, aranżacja utworów
– @Duszpasterstwo Akademickie Na Górce – Organizator

Maja Kapłon mieszka w Teresinie w województwie mazowieckim. Urodziła się ze skrzywieniem kręgosłupa. Gdy miała 4 lata, lekarze ,,wsadzili ją” w gipsowy gorset i zapowiedzieli, że kiedyś konieczna będzie operacja. Nikt się jednak nie spodziewał, że na jednej się nie skończy.

W tym roku Maja zaczęła mieć problemy z oddychaniem, czuła kłucie w klatce piersiowej. Przez ból biodra nie mogła spać. Jak się okazało, stalowy pręt, który miał podtrzymywać jej kręgosłup już do końca życia, pękł już dwa lata temu.

24-latka jest obecnie praktycznie przykuta do łóżka. Jedyną szansą na jej powrót do normalnego życia jest operacja w USA, której koszt to ponad 5 milionów złotych.

Więcej na temat Mai Kapłon pisaliśmy TUTAJ, kiedy Michał Szczygieł przekazał na licytację na jej rzecz swoją Złotą Płytę.

Mai można pomóc także, wpłacając pieniądze na internetową zbiórkę TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.