To był mecz, walka do upadłego

Spotkanie z krakowianami było już siódmym w rundzie jesiennej. Sądeczanie wygrali trzy mecze, a ostatni z Koroną był bardzo zacięty i emocjonujący.

STK Wikar Nowy Sącz – KS AGH Korona Kraków 80:92 (16:22, 28:23, 13:28, 23:19)

Sędziowali: Tomasz Hołda oraz Adrian Lazarek.

STK Wikar: Tomasz Obrzut 25, Adam Strzelec 16, Marcin Strzelec 12, Maksymilian Sławecki 11, Jakub Zarzeka 8, Jakub Ferenc 6, Krzysztof Szary 2, Mateusz Fałowski, Grzegorz Berowski, Łukasz Garbacz, Arkadiusz Konieczny, Bartosz Czop.

AGH Korona: Dominik Korbiel 19, Dawid Biegoń 18, Miłosz Matyja 15 Michał Pieniążek 11, Jakub Zydroń 11, Kacper Rutkowski 6, Hubert Kołtun 6, Grzegorz Idziak 4, Kamil Król 2, Piotr Korczyński, Marcel Hościłowicz.

Mimo własnego boiska sądeczanie nie byli faworytami. Siłą rywali była młodość. Od początku spotkania krakowianie narzucili duże tempo gry co przełożyło się na błędy i słabszą skuteczność. W drugiej kwarcie gospodarze zacz ęli grać szybciej i agresywniej w obronie, a szybkie akcje kończyli Tomasz Obrzut i Adam Strzelec. Do przerwy sądeczanie przegrywali, ale tylko jednym punktem 44:45. Po zmianie stron rywale znów zaczęli grać szybko i co było ważne skutecznie. Dość powiedzieć, ale prawie każdą akcje kończyli celnym rzutem, czego nie można powiedzieć o zespole STK. Koszykarze z Nowego Sącza grali dynamicznie, z pomysłem, wręcz gryźli parkiet, ale nieco zawodzili pod koszem i stąd wzięła się przegrana.