Tłumy żegnały śp. księdza Stanisława Chrzana. Kondukt żałobny przeszedł ulicami Bobowej

Mieszkańcy Bobowej, okolicznych miejscowości, samorządowcy i dostojnicy kościoła żegnali śp. księdza Stanisława Chrzana - honorowego obywatela miasta Bobowa, wieloletniego proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych, dziekana dekanatu Bobowa, honorowego kanonika Kapituły św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Zmarł w wieku 85 lat w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie, do którego przeprowadził się w ubiegłym roku. 

Śp. ksiądz Stanisław Chrzan przez 59 lat był kapłanem, z czego 48 poświęcił pracy duszpasterskiej w Bobowej. Wcześniej był wikariuszem w parafiach: Nockowa (1960-61), Przyszowa (1961-63), Męcina (1963-66), Ropczyce (1966-70) i Bobowa (1970-74), gdzie później został proboszczem i przez 17 lat dziekanem tutejszego dekanatu. W 2018 roku, już jako emeryt, podjął decyzję o przeprowadzce z Bobowej do Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Tam przebywał do końca swojego życia. Zmarł 23 maja.

Uroczystości żałobne rozpoczęły się w ubiegły poniedziałek mszą świętą sprawowaną w intencji zmarłego. Tego samego dnia nastąpiło wprowadzenie ciała śp. ks. Stanisława do kościoła pod wezwaniem św. Zofii w Bobowej. Msza święta pogrzebowa została odprawiona dzisiaj o godz. 11. Po niej ciało zmarłego zostało złożone na miejscowym cmentarzu.

Historię śp. księdza Stanisława Chrzana możecie przeczytać ---> TUTAJ

 

Fot. Jan Molendowicz

WIŚNIAMAŁALIP

Wypowiedz się w tej sprawie