Powiat Nowosądecki: będzie cieplej i bardziej „eko”

Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, Zespół Szkół w Marcinkowicach, budynek AB Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach, obiekty Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej poddane zostaną „modernizacji energetycznej”. Koszt inwestycji to  prawie 7 mln zł.

Nasz wniosek „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Nowosądeckiego” znalazł się na liście projektów pozytywnie ocenionych i został wybrany do dofinansowania w wysokości 3,9 miliona złotych – mówi starosta Marek Pławiak..

Prace obejmą wykonanie izolacji termicznej ścian i stropów, wymianę okien i drzwi, przebudowę systemów grzewczych, modernizację systemu ciepłej wody użytkowej i wymianę kotłów.

Gruntowna modernizacja energetyczna spowoduje obniżenie kosztów utrzymania obiektów, a także ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery,

Projekt realizowany jest w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 20154 – 2020 Całkowite planowane nakłady inwestycyjne wynoszą 6 900 621,13 zł.  zaś Dofinansowanie –  3 936 581,46 zł.

fot.pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.