TENIS ZIEMNY. Wiktor Jeż w nowej kategorii – U 16 

TENIS ZIEMNY. Wiktor Jeż w nowej kategorii – U 16 

Przełom października i listopada to 2 turnieje tenisowe w kategorii Tennis Europe. Większe niż dotychczas wyzwanie dla Wiktora Jeża polegało na tym, że nadszedł czas na zmianę kategorii z U14 na U16. Kategoria wiekowa U16  – Kadeci oznacza, iż  zawodnik STT Fakro Nowy Sącz rywalizował  we wspomnianych turniejach i będzie konkurował w nadchodzących meczach tenisowych  z 15 i 16 – latkami. Wspomniane dwa turnieje, pokazały jednak że bycie najmłodszym w kategorii, może pozytywnie zaskoczyć i przynieść  zadowalające wyniki.

Turnieje o których mowa to turnieje rozpoczynające sezon halowy dla Wiktora, po dobrym i  wymagającym okresie przygotowawczym. Pierwszy turniej odbył się na Łotwie – w Aizkraukle w 44 tygodniu, gdzie  Wiktor zagrał jako szósty rozstawiony. Zarówno ten jak i kolejny turniej  odbyły się na nawierzchni  dywanowej. W Aizkraukle zawodnik STT Fakro Nowy Sącz doszedł do ćwierćfinału singla, w którym przegrał z Łotyszem – Arturem Zagars, pierwszym rozstawionym, który jest notowany w pierwszej dwudziestce Tennis Europe U16.  Debel zakończył się półfinałem w parze z kolegą z klubu – Juliuszem  Stańczykiem.

Bielsko – Biała to półfinał w singlu, z pozycji trzeciego rozstawionego. Warto przytoczyć tutaj ciekawostkę, mianowicie w ćwierćfinale o zwycięstwo Wiktor zawalczył z synem legendy tenisa ziemnego Gorana Ivanisevica – Emanuela.  Mecz zakończył się  zwycięstwem dla zawodnika STT Fakro Wiktora Jeża w dwóch setach 7-6 i 6-2.

„Tak wczesne i dobre wyniki w wyższej  kategorii dobrze prognozują na nadchodzący czas. Zdobyty bagaż doświadczeń z cyklu europejskich turniejów tenisowych do lat 14, procentuje widoczną  przemianą w dojrzałości i świadomości u Wiktora zarówno na korcie i jak i poza kortem” – mówi Bartosz  Terczyński, trener.

Najbliższy czas niesie ze sobą trzy ogólnopolskie turnieje klasyfikacyjne do lat 16. Odbędą się one w Pszczynie, Bielsko -Białej  i Szczawnie Zdrój.  Od połowy stycznia, po Mistrzostwach Polski U16, Wiktor rusza na turnieje  Tennis  Europe.  Trzymamy mocno kciuki.

Czytaj też:

Nowy Sącz. Otwarcie lodowiska tuż tuż… szykuj sprzęt 

Share on twitter
Share on facebook