Tenis ziemny. Najmłodsi rywalizowali o Puchar STT Fakro

Na kortach Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego Fakro rozegrano zawody o puchar firmy w kategoriach dzieci: czerwonej i pomarańczowej.

WSB2020

Warto wiedzieć, że były to drugie takie zmagania dla młodych tenisistów po wakacjach.

Wracając do rywalizacji na korcie w grupie czerwonej zawodników podzielono na dwie grupy. Tam walczono każdy z każdym. Dwóch najlepszych zawodników z grupy przechodziło dalej i tam w półfinałach walczyli ze sobą o miejsce w finale.

Czytaj również: Kolejarz Stróże idzie w dobrym kierunku i stawia na młodzież. „Jedyny klub w regionie”

Na najwyższym stopniu podium zawodów wśród „czerwonych” stanął Kacper Hajduk. Druga była Martyna Żuromska, zaś trzeci Ignacy Jastrzębski. W turnieju startowali ponadto Nikodem Ferenc, Nadia Zając, Amelia Marczyk, Otylia Marczyk, Julia Szczęśniak, Laura Żuromska, Kamil Kożuch, Patryk Franczyk, Patryk Sadowski oraz Piotr Kiełbasa.

W grupie pomarańczowych wystartowało siedmiu adeptów Szkoły Tenisa. W tym zestawieniu to osoba z największą liczbą triumfów (grał każdy z każdym) wygrywała całe rozgrywki.

Pierwszy był Alex Skrzypiec, dla którego był to drugi z rzędu złoty medal. Drugi był Igor Małek, zaś trzeci Tymoteusz Ledniowski. Startowali też: Alicja Poręba, Max Skrzypiec, Jan Jermakowicz i Krzysztof Olchawa.

Kolejna taka tenisowa impreza odbędzie się 8 grudnia. Kategoria czerwona rozpocznie rywalizację o godzinie 12, zaś pomarańczowa dwie godziny później.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. STT Fakro

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.