Tenis. Turniej o Puchar STT Fakro

Ależ to były tenisowe emocje! W poprzedni weekend na kortach Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego Fakro rozegrano turniej dla dzieci. Impreza odbyła się z okazji rozpoczęcia sezonu 2019/2020.

dts

W szranki stanęło 13 uczestników. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali ze sobą w dwóch grupach, w systemie każdy z każdym. O miejscu na podium decydowała ilość zwycięstw w grupie.

W grupie pierwszej walczyło ze sobą sześciu tenisistów. Trzeci był Kuba Kwiatkowski, zwycięzca trzech z pięciu meczów. O pierwszej lokacie zdecydowała bezpośrednia rywalizacja między Maciejem Nesterakiem a Filipem Wójcikiem, którzy mogli pochwalić się identycznym bilansem 4:1. Najlepszy okazał się ten pierwszy, pokonując kolegę.

Czytaj również: W PIĄTEK SANDECJA GRA ZE STALĄ. ILU ZAGROŻONYCH PAUZĄ?

W drugiej grupie w walce o złoty medal wzięło udział siedmiu adeptów Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego Fakro. Trzeci był Mikołaj Sajdak, który wygrał trzy z sześciu pojedynków. O miejscu pierwszym podobnie jak w pierwszej grupie zadecydował bezpośredni pojedynek pomiędzy Sebastianem Ziemiankiem a Karolem Pogwizdem, którzy mieli taką samą liczbę zwycięstw (5:1). Zwciężył ten drugi.

W turnieju wystartowali również: Igor Bocheński, Przemek Jasiński, Weronika Leśniak, Wiktoria Kantor, Wojtek Załubski, Daria Antkiewicz oraz Oliwia Hebda.

Odwiedź konto autora na Twitterze

Źródło: STT Fakro

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.