Tenis. Brawo dla Marcina Jabłońskiego!

Tenis. Brawo dla Marcina Jabłońskiego!

Marcin Jabłoński  – najlepszym tenisistą w lidze prowadzonej od 10 lat przez certyfikowanego trenera Andrzeja Chowańca w Szkole Tenisa Grzegorza Jeża!

Liga podzielona jest na cztery kategorie: deblowa 55+, deblowa open, mixtowa oraz singlowa. Sezon ligowy dla pasjonatów tenisa ziemnego rozpoczyna się jak co roku w październiku i trwa do końca kwietnia. Uczestnicy każdej z  kategorii rozgrywają po 10 meczy. W obecnym, dobiegającym końca sezonie 2021/2022 o  podium walczyło ponad 50 osób, w tym 6 par deblowych 55+, 12 par deblowych open, 12 par mixtowych i 11 osób w  lidze singlowej. Wyróżniającym się liderem  Ligi Singlowej od początku był Marcin Jabłoński.

– Gra w tenisa daje mi ogromną radość. Bardzo się cieszę, że już w debiucie udało mi się wygrać – mówi pan Marcin.

W pozostałych kategoriach wyrównany poziom  rozgrywek sprawił, iż zacięte walki o złoty puchar toczyły się właściwie do samego końca.

Poniżej z przyjemnością przedstawiamy liderów poszczególnych kategorii:

Halowa Liga Singlowa (zdj.1):

 1. Marcin Jabłoński
 2. Wiesław Sędzik
 3. Bogusław Smoleń

Męska Liga Deblowa (zdj.2):

 1. Jarosław Piechowicz i Krzysztof Oleksy
 2. Krzysztof Poręba i Władysław Biel
 3. Konrad Konopacki i Robert Najduch

Liga Mixtowa (zdj.3):

 1. Helena Sikorska i Andrzej Chowaniec
 2. Maria Józefiak i Krzysztof Poręba
 3. Ewa Kukulak i Jarosław Piechowicz

Liga Deblowa Mężczyzn 55+ (zdj.4):

 1. Wiesław Sędzik i Tadeusz Zarzycki
 2. Andrzej Chowaniec i Jan Krajewski
 3. Stanisław Fedowicz i Leszek Ociepka

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspaniały czas spędzony na kortach, ogrom wrażeń i emocjonujące pojedynki. Wspaniale jest widywać na kortach osoby, które uczestniczą w sezonach Ligowych niezmiennie od wielu lat – jak pan Henryk Janusz, który jest z nami od samego początku. Nasze podziękowania kierujemy również do współorganizatora prowadzonych turniejów – STT Fakro. Do zobaczenia w przyszłym sezonie – zapraszają trenerzy.