Tęgoborze: sobotni poranek rozpoczęty kolizją

W sobotni poranek około 6.30 w miejscowości Tęgoborze doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Renault i Skoda. Pojazdami podróżowało łącznie cztery osoby. Jedna z nich źle się czuła, toteż wezwano Zespół Pogotowia Ratunkowego. 

Skoda znajdowała się na poboczu, Renault blokował częściowo dwa pasy ruchu. Z obu samochodów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Ruch odbywał się wahadłowo przez pobliską zatoczkę autobusową. Strażacy z PSP w Nowym Sączu i OSP Tęgoborze udzielili pomocy poszkodowanemu, kierowali ruchem, zabezpieczali teren i rozbite samochody. W Skodzie zakręcili zawór na butli LPG. Odłączyli również klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach.

Kiedy na miejsce dotarła karetka Pogotowia Ratunkowego, przekazali jej poszkodowanego mężczyznę. Pasażer Skody po przebadaniu przez ratowników medycznych, został na miejscu zdarzenia. Nie wymagał hospitalizacji.

– Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji, usunięto pozostałości po kolizji z jezdni. Zasypano wyciekłe płyny eksploatacyjne sorbentem. Samochód Renault przemieszczono przy użyciu linki stalowej i samochodu pożarniczego na pobliski przystanek autobusowy. Przywrócono ruch w obydwu kierunkach. Na tym działania trwające ponad godzinę zakończono – relacjonują strażacy PSP w Nowym Sączu.

Fot. PSP Nowy Sącz

 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]