Tego jeszcze nie było! Rwąca rzeka, sauny, wody lecznicze, grota solna z tężnią

Tego jeszcze nie było! Rwąca rzeka, sauny, wody lecznicze, grota solna z tężnią

Cuda za miedzą, czyli SPA z sauną na podczerwień* i sauną parową, grotą solną z tężnią oraz nowy basen do nauki pływania, rwąca rzeka, niecki z wodą solankową i magnezową, wody lecznicze, siłownia, fitness**, kuchnia itd. – to wszystko znajduje się w nowym skrzydle Aqua Centrum Chełmiec, które, jeśli Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyda pozwolenie na użytkowanie, będzie otwarte już od 1 października*, czyli za tydzień. 

Koszt inwestycji wyniósł około 5,5 mln złotych, wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Kartel z Jędrzejowa. Na oddanie obiektu wraz z pozwoleniem na użytkowanie ma czas do 30 września. Dzisiaj przedstawiciele gminy Chełmiec dokonali odbioru technicznego.

Jak zaznacza wójt Bernard Stawiarski, obecnie z chełmieckiego basenu codziennie korzysta od 500-700 osób, w soboty liczba ta wzrasta nawet do ponad 1000, przez co basen sam się ,,utrzymuje” i gmina do interesu nie musi dokładać. – Jest to rzadko spotykane w naszym kraju, aby obiekt komunalny sam się utrzymywał – zaznacza wójt.

Obecnie bilet normalny na basen w Aqua Centrum Chełmiec w godzinach 8-20 kosztuje 8 zł. Między 6-8 i 20-22 płacimy 7 zł. Wójt informuje, iż prawdopodobnie ze względu na szerszą ofertę, bilety nieco podrożeją, jednak obiecuje, że nadal będą one sporo tańsze niż np. na basenie w Nowym Sączu (w Nowym Sączu od 6-21.45 bilet normalny za jedną godzinę kosztuje 12 zł).

* Sauna na podczerwień wykorzystywana jest m.in. w walce z bólami kręgosłupa, chorobą zwyrodnieniową stawów dyskopatią, zaburzeniami krążenia obwodowego, stanami pourazowymi narządu ruchu, cukrzycą czy otyłością. Kabina jest wykonana z naturalnego drewna, jej działanie lecznicze jest związane z wnikaniem do naszego ciała na głębokość do 4 cm promieni podczerwonymi, co powoduje szybkie i bezpośrednie oddziaływanie na organizm. W takiej saunie nie musi panować wysoka temperatura, wystarczy nawet 30-60 stopni Celsjusza.

**Fitness i siłownia zostaną otwarte (właściciel KKS Klęczany) 27 października. Po zaledwie ponad tygodniu sprzedaży biletów, około 200 osób kupiło wejściówki.

Fot. Artur Bochenek – dziękujemy serdecznie za użyczenie.


Źródło nt. sauna infrared: poradnikzdrowie