Tak będzie wyglądać Szkoła Podstawowa w Rytrze [WIZUALIZACJA]

Tak będzie wyglądać Szkoła Podstawowa w Rytrze [WIZUALIZACJA]

wizualizacja podstawowej szkoły w Rytrze plus podest w Popradzkim Parku Krajobrazowym

Szkoła Podstawowa im. Stefana Pawlika w Rytrze przejdzie prawdziwą metamorfozę. Jan Kotarba, który pełni funkcję wójta Gminy Rytro opublikował w swoich social mediach wizualizację obiektu.

Sternik gminy przekazał, że całość inwestycji wyniesie około 15 milionów złotych. W planach jest m.in. budowa nowej sali gimnastycznej i skrzydło z sześcioma salami. Pozostała część zostanie wyremontowana, prace będą kompleksowe – z wymianą dachu włącznie.

Tymczasem Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego podaje, że w Rytrze zostały ukończone prace przy instalacji podestu przy stanowisku języcznika zwyczajnego (Dolina Roztoki Wielkiej).

Języcznik zwyczajny (Phyllitis skolopendrium) jest rośliną rzadko występującą na terenie Polski. Jego kształt nie jest wcale zwyczajny, ale powiedzielibyśmy, że nawet niezwykły. Stanowi wyjątek wśród paproci, bowiem liście języcznika są podłużne i niepodzielone. W okresie od lipca do września od spodu liścia można zauważyć spore zarodniki. Serdecznie zapraszamy do obserwacji wyjątkowej flory Popradzkiego Parku Krajobrazowego – czytamy w social mediach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Poniżej wizualizacja przyszłej szkoły oraz zdjęcia zainstalowanego już podestu.

Czytaj także: Widowiskowy finał Sądeckiej Jesieni Kulturalnej 2023. Ostatni akcent festiwalu [ZDJĘCIA]

Fot: Urząd Gminy Rytro / Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama