Szukali następcy zwolnionego dyrektora. Kandydaci polegli na rozmowie kwalifikacyjnej

Szukali następcy zwolnionego dyrektora. Kandydaci polegli na rozmowie kwalifikacyjnej

Do konkursu na stanowisko dyrektora Wydziału Architektury, Budownictwa i Geodezji zgłosiło się trzech kandydatów. Jednak komisja stwierdziła, że nikt się nie nadaje, mimo iż wszyscy spełniali warunki formalne – o czym informowano dzień wcześniej na stronie Urzędu Miasta. Finalnie szefową wydziału wyłoniono w drodze awansu wewnętrznego. 

Końcem listopada został zwolniony Mirosław Trzupek, który kierował wydziałem przez siedem lat. Głównym powodem wręczenia mu wypowiedzenia miał być ,,brak zaufania” obecnych władz do dyrektora. Sam zainteresowany w rozmowie z ,,Dobrym Tygodnikiem Sądeckim” stwierdzi, iż według niego był to powód zastępczy.

– Oczywiście każdy ma prawo dobierać sobie współpracowników. Wydaje mi się jednak, że jeżeli ktoś na tym poziomie i w tej sytuacji, po tylu latach współpracy, dokonuje zwolnień, to powinien zrobić to w innej formie. Powinna odbyć się jakaś rozmowa, dyskusja na ten temat, chociażby krótka. Natomiast tutaj nie było żadnych rozmów, tylko z zaskoczenia po prostu wręczenie pisma i tyle – wyjaśniał były dyrektor.

Wiceprezydent Bochenek tłumaczył, iż po wręczaniu wypowiedzeń zawsze była wymiana uwag, a także rozmowa. Zaznaczał jednocześnie, iż brak zaufania to wynik analiz.

– Przeanalizowane zostały teczki osobowe pracowników.  Generalnie prezydent rozpoczynając nową pracę, chce mieć ekipę, do której ma pełne zaufanie i która będzie wykonywać wszystkie jego polecenia służbowe – podkreślał wiceprezydent.

Polegli na rozmowach kwalifikacyjnych 

31 stycznia br. na stronie UM pojawiła się informacja o tym, że do naboru na kierownicze stanowisko zgłosiło się trzech kandydatów. Głównymi wymaganiami było między innymi: posiadanie obywatelstwa polskiego i pełnej zdolności do czynności prawnych i publicznych. Kandydat musiał mieć wykształcenie wyższe na kierunku umożliwiającym zarządzanie wydziałem oraz co najmniej pięcioletni staż pracy o charakterze zgodnym z wymaganiami na dyrektorskim stanowisku. Dodatkowo nie mógł mieć na swoim koncie prawomocnego wyroku sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Osoby ubiegające się o ww. posadę mieli zostać poinformowani o terminie przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego. Dzień później (1 lutego) pojawiła się informacja o odstąpieniu od zatrudnienia. O przyczynę takiej decyzji zapytaliśmy sądecki magistrat.

– Postępowanie kwalifikacyjne odbyło się w dniu 1 lutego br., na które zgłosili się wszyscy kandydaci. Komisja zdecydowała, że postępowanie to przeprowadzi w oparciu o rozmowę kwalifikacyjną. Po przeprowadzeniu tego postępowania, komisja zdecydowała o odstąpieniu od wskazania kandydata na to stanowisko. Prezydent Miasta zatwierdził wynik tego postępowania, tym samym Urząd Miasta odstąpił od zatrudnienia osoby na stanowisku objętym naborem – poinformowali pracownicy ratusza.

Kolejnego naboru nie będzie

Jak informuje Monika Zagórowska z biura prasowego, dyrektorem została Jolanta Polańska. Prezydent nadał jej wszelkie uprawnienia pozwalające na sprawne zarządzania Wydziałem. Pełniła ona już wcześniej obowiązki szefowej, tym samym zastępując zwolnionego Mirosława Trzupka.

– Ponowne ogłoszenie naboru nie jest planowane. Po przeprowadzeniu i zakończeniu naboru na stanowisko dyrektora Wydziału Architektury, Budownictwa i Geodezji, stanowisko to zostało obsadzone w drodze wewnętrznego awansu Pani Jolancie Polańskiej, dotychczasowemu Kierownikowi Referatu Architektoniczno-Budowlanego w tym Wydziale – wyjaśniła.


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.