Szukali ,,historii”, znaleźli niewybuchy. Starosądeckie lasy pełne pocisków

Członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Sądecczyzny przeczesują Stary Sącz w poszukiwaniu historycznych pamiątek. Wczoraj (9 marca) około godziny 8:00 po raz kolejny trafili w ziemi na dwa niewybuchy. Podobna sytuacja miała miejsce już 22 i 23 lutego. Wtedy znaleziono trzy pociski, o czym pisaliśmy TUTAJ.

wsb3

Wczoraj na miejscu pracowała grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z sądeckiej komendy policji. Dziś na miejsce dotarli saperzy, a do momentu ich przybycia teren wokół znaleziska zabezpieczali funkcjonariusze ze Starego Sącza.

– Załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa zabezpieczyła już w pojeździe pirotechnicznym niewypały znalezione w Starym Sączu. Teraz zostaną zdetonowane – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-DulakOficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Jak przypominają policjanci, znalezionych pocisków nie należy dotykać, gdyż grozi to ich wybuchem, a tym samym uszkodzeniem ciała czy nawet śmiercią przebywających w pobliżu osób. O niewybuchach należy poinformować policję. Funkcjonariusze powiadamiają wtedy saperów, a sami zabezpieczają miejsce znaleziska do czasu przybycia specjalnej grupy.

fot. KMP w Nowym Sączu

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]