Szpital w Limanowej stał się baśniową krainą Kubusia, który pomaga przetrwać chorobę

Szary i smutny oddział pediatryczny Szpitala Powiatowego w Limanowej stał się krainą radości ciepła i barw, dzięki której mali pacjenci mogą choć na chwile zapomnieć o smutkach, jakie towarzyszą ich chorobom. To tam powstał oddział, na którym króluje wesoły Kubuś z baśniowej krainy.

Szpital w Limanowej to pięćdziesiąty polski szpital, który wziął udział w realizowanym od dziesięciu lat projekcie “Kubusiowe Szpitale“. W ramach akcji sale i korytarze pokrywają się kolorowymi pracami z Kubusiem – wesołym misiem. Przyjazne najmłodszym pacjentom otoczenie poprawia ich samopoczucie i ułatwia przejście czasu hospitalizacji.

Autorem prac, które zdobią limanowski oddział pediatryczny jest Maciej Kot, ceniony malarz, specjalizujący się w aranżowaniu przestrzeni przeznaczonych dla dzieci. To właśnie za jego sprawą na ścianach pojawiły się kolorowe prace.

– Malując szpitalne wnętrza oddziałów dziecięcych stosuję się do zasad psychologii barw. Zmieniam tę przestrzeń w krainę baśni, by pobyt w szpitalu był przyjemniejszy dla małych pacjentów. Wierzę, że w Szpitalu w Limanowej też tak właśnie będzie – mówi artysta.

Wczoraj oddział pediatryczny został oficjalnie otwarty dla małych pacjentów. Wszystkie dzieci w placówce odwiedził osobiście miś Kubuś, który rozdał im upominki.

-Bardzo się cieszymy, że to właśnie w szpitalu w Limanowej powstał 50. projekt Kubusiowych Szpitali. Bajecznie kolorowy Oddział Chorób Dzieci robi wrażenie, a uśmiechy na twarzach najmłodszych to najwymowniejszy komentarz dla całej akcji  – mówi Marcin Radzięta, Dyrektor Szpitala w Limanowej.

Akcja „Kubusiowe Szpitale” jest w całości finansowana przez producenta soków i napojów dla dzieci. Poza malowaniem szpitali firma zaangażowana jest także w wiele inicjatyw społecznych, m.in. uczy ekologicznych postaw i szacunku do darów natury w projekcie dla przedszkoli “Kubusiowi Przyjaciele Natury”, a w ramach akcji „Rusz się z Kubusiem!” zachęca dzieci do aktywności fizycznej. Od 8 lat jest także sponsorem cyklu imprez biegowych dla uczniów szkół podstawowych “Kubuś Waterrr Run“.

Fot: Szpital Limanowa/
Iwona Podobińska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.