Beskidzkie i pienińskie szlaki przejdą lifting

PTTK „Beskid „ w Nowym Sączu rozpoczyna remont szlaków w Beskidzie Sądeckim i Małych Pieninach. W sumie ma być odnowionych ponad 150 kilometrów górskich tras. Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej przekazał na ten cel 18 tysięcy złotych.

W ramach remontu zostaną odświeżone oznakowania na drzewach – zapowiada Małgorzata Borsukowska- Stefaniczek z PTTK „Beskid”  w Nowym Sączu. -Będziemy oczyszczać szlaki z gałęzi czy krzaków tak aby były dobrze widoczne, następnie tam gdzie jest to konieczne malujmy nowe oznakowania na drzewach danymi kolorami szlaku- tłumaczy-jedna z największych prac, która nas czeka to remont Czerwonego Głównego Szlaku Beskidzkiego wiodący przez Krościenko-Przehybę-Rytro-Halę Łabowską aż do Runku.

Pojawią się też nowe drogowskazy

Planujemy zamontować dwadzieścia tablic informacyjnych. Oprócz tego będą mapki schematyczne i oznakowania szczytów zaliczanych do Korony Beskidu Sądeckiego – dodaje Małgorzata Borsukowska- Stefaniczek.

Drogowskazy są postawione na punktach początkowych, końcowych i rozdrożach szlaków– w Beskidzie Sądeckim jest ich ponad 150, natomiast w Małych Pieninach – 45 sztuk.

PTTK Oddział „Beskid” w Nowym Sączu ma pod swoją opieką ponad 360 kilometrów szlaków Beskidu Sądeckiego oraz około 65 kilometrów szlaków w Małych Pieninach. Odnawiane odbywa się co trzy lata.

Szlaki, które przejdą w tym roku remont:

– Czerwony Główny Szlak Beskidzki wiodący przez Krościenko-Przehybę-Rytro-Halę Łabowską aż do Runku
– szlak żółty Łącko-Dzwonkówka
– szlak Piwniczna-Niemcowa
– szlak Nowy Sącz-Bartkowa
– szlak zielony Jazowsko-Przehyba
– szlak historyczny Piwniczna-Obidza
– szlaki w rejonie Jeziora Rożnowskiego: Witowice-Rożnów, Rożnów-Bartkowa
– szlak niebieski Piwniczna-Hala Łabowska4

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.