Sześcioraczki rosną jak na drożdżach. Odwiedziła je Para Prezydencka

Para prezydencka odwiedziła w sobotę (16 listopada) sześcioraczki z Tylmanowej oraz ich starszego brata. Okazją do spotkania był przypadający dzisiaj Światowy Dzień Wcześniaka.

wsb3

Klaudia i Szymon Marzec, czyli rodzice: Kai, Zofii, Neli, Malwiny, Tymona, Filipa i Oskara opowiedzieli gościom o swojej codzienności, oswajaniu się z nową rolą, wzruszających momentach i nadziejach na przyszłość. Przyznali, iż ich dzieci, tak jak większość wcześniaków, wymagają rehabilitacji, ale z dnia na dzień są coraz większe i silniejsze.

Sześcioraczki przyszły na świat 20 maja w 29 tygodniu ciąży w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Największe niemowlę ważyło 1300 gramów, a najmniejsze - 890. Ich mama Klaudia ma 29 lat i po porodzie czuła się dobrze. Co ciekawe, dopiero podczas operacji lekarze odkryli, iż w łonie matki znajduje się nie piątka, a szósta dzieci. Zaskoczeni byli tak samo jak rodzice. Ze statystyk wynika, iż sześcioraczki rodzą się raz na 4,7 miliarda ciąż i zazwyczaj ciężko o szczęśliwy finał w takim przypadku.

17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Wyrazem solidarności z przedwcześnie urodzonymi dziećmi na całym świecie jest podświetlanie ważnych budynków na fioletowo. Wieczorem iluminacja rozbłysła także na Pałacu Prezydenckim.

Fot. Krzysztof Sitkowski/KPPR
Źródło: https://www.prezydent.pl

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.