Szefowa nowosądeckiego szpitala wyróżniona Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Andrzeja Dudę

Szpital Specjalistyczny Nowy Sącz, Srebrny Krzyż Zasługi dla Lidii Zelek (5)

Dyrektorka Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu Lidia Zelek otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi. Wyróżnienie przyznał jej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a wręczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Lidia Zelek ze szpitalem im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu jest związana od wielu lat. Od 2011 roku była zastępcą dyrektora ds. administracyjno-prawniczych placówki. Po śmierci wieloletniego dyrektora Artura Puszko Zarząd Województwa Małopolskiego powierzył jej kierownictwo sądeckim szpitalem (2018). Jej wieloletnia zaangażowanie i działalność na rzecz ochrony zdrowia zostały docenione. W ubiegłym tygodniu została wyróżniona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

– Dziękuję za Pani zaangażowanie, oddanie pracy i codzienne podejmowanie tych niełatwych wyzwań, z jakimi mierzy się kierowana przez Panią placówka. Szczególnie ostatnich kilkanaście miesięcy wiązało się z wieloma wyzwaniami, podejmowaniem ponadstandardowych rozwiązań i działań. Pokazały one, że kluczowe znaczenie ma w takich sytuacjach dobra współpraca. Bardzo za nią Pani Dyrektor dziękuję. Pani Dyrektor sercem związana jest z nowosądeckim Szpitalem i serce też oddaje służbie na rzecz ochrony zdrowia Mieszkańców Nowosądecczyzny – podkreślał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Jak podkreślała podczas uroczystości szefowa sądeckiej lecznicy, Srebrny Krzyż Zasługi, to wyróżnienie zarówno dla niej, jak i całego zespołu.

– Dziękuję moim współpracownikom, dzięki którym to odznaczenie wisi na mojej piersi – mówiła dyrektor Lidia Zelek.

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie/
Szpital Specjalistyczny in. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.