Szczawnik. W świąteczny wieczór w domu wybuchł pożar

Szczawnik. W świąteczny wieczór w domu wybuchł pożar

Wczoraj wieczorem (25 grudnia) w jednym z domów w Szczawniku w gminie Muszyna wybuchł pożar. O godzinie 23.01 na miejsce zadysponowano zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Szczawnik, Muszyna, Muszyna Folwark oraz Żegiestów.

Ogień pojawił się w pomieszczeniu gospodarczym na parterze budynku. Jak relacjonują strażacy, mieszkańcy wyszli z domu jeszcze przed przybyciem służb. Jedna osoba miała poparzoną dłoń, otrzymała więc kwalifikowaną pierwszą pomoc z rąk strażaków, a następnie trafiła pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego. Ostatecznie okazało się, że hospitalizacja nie będzie konieczna – poszkodowana osoba mogła pozostać  na miejscu.

Strażacy zabezpieczyli teren, odłączyli dopływ prądu do budynku i ugasili pożar. Ewakuowali też psa z zadymionego pierwszego piętra domu.

– Odłączono od kuchenki gazowej butlę propan-butan i wyniesiono ją na zewnątrz budynku. Oddymiono i przewietrzono pomieszczenia budynku z użyciem agregatu oddymiającego. Sprawdzono kamerą termowizyjną budynek na obecność innych zarzewi ognia. Usunięto i dogaszono nadpalone wyposażenie z pomieszczenia – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Działania trwały godzinę. Nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

fot. PSP w Nowym Sączu

Czytaj też: Punkt zbiórki odpadów w Miłkowej. Zmora czy lekarstwo dla ludzi i środowiska?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.