Sylwester 2020/2021 w Nowym Sączu. Będzie impreza na rynku?

Sylwester 2020/2021 w Nowym Sączu. Będzie impreza na rynku?

Od wielu lat sylwestrowa zabawa pod ratuszem cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Tłumne składanie sobie życzeń, pokazy pirotechniczne oraz koncerty gwiazd przyciągały wszystkich, którzy tego dnia nie zaplanowali wyjścia na zorganizowany bal sylwestrowy, a nie chcieli też witać nowego roku na kanapie przed telewizorem. Tegoroczna impreza na rynku stoi jednak pod znakiem zapytania. Jak może wyglądać ta szczególna noc w szczególnym czasie epidemii – zastanawiał się dziś podczas spotkania z mediami prezydent Ludomir Handzel. 

Zderzają się dwie koncepcje. Jedna z nich zakłada organizację normalnej imprezy, jak zwykle z gwiazdą wieczoru i pełną oprawą.  Dociera do nas jednak bardzo dużo sygnałów, że mieszkańcy spędzą tę noc jednak na prywatkach we własnym gronie – mówił prezydent.

Jak dodał, miasto rozważa również możliwość zorganizowania mniejszej imprezy na płycie sądeckiego rynku  –  z muzyką elektroniczną.

– Może wymyślimy jakieś atrakcje, które będzie można podziwiać z daleka, a niekoniecznie będzie to wymagało przychodzenia do rynku, choć zawsze jest to miłe – dodał.

Najprawdopodobniej wszystko zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej w kraju, ale przede wszystkim w naszym regionie.