Korzenna: posłanka Gosek-Popiołek i poseł Zandberg spotkają się z mieszkańcami w sprawie Mo-BRUKu

Korzenna: posłanka Gosek-Popiołek i poseł Zandberg spotkają się z mieszkańcami w sprawie Mo-BRUKu

W najbliższy czwartek (1 października) posłanka Daria Gosek-Popiołek i poseł Adrian Zandberg z partii Lewica Razem spotkają się z mieszkańcami gminy Korzenna. Tematem rozmów będzie kwestia zakładu odzysku odpadów spółki Mo-BRUK w Niecwi i starań firmy o rozbudowę i przebudowę siedziby oraz zwiększenie wydajności przetwarzania odpadów. Przypomnijmy, że posłanka działająca w Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa spotkała się z mieszkańcami Korzennej w związku z tym już w lutym, jednak sprawa nadal jest w toku.

Spotkanie odbędzie się w czwartek o godzinie 17:30 w sali OSP Korzenna i będzie dotyczyło ,,trwającej oceny wpływu na środowisko inwestycji firmy Mo-BRUK obwieszczonej przez Wójta Gminy”.

O planach przedsiębiorstwa pisaliśmy TUTAJ.

Tego samego dnia o godzinie 11:00 posłanka i poseł spotkają się też z przedstawicielami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie.

Jak informują przedstawiciele partii:

Posłanka Daria Gosek-Popiołek i poseł Adrian Zandberg z partii Lewica Razem wesprą mieszkańców i mieszkanki Korzennej w działaniach związanych z rozbudową zakładu Mo-BRUK, która mogłaby pogorszyć stan środowiska naturalnego. Mieszkańcy i mieszkanki od lat protestują przeciwko zwiększeniu ilości przetwarzanych przez przedsiębiorstwo odpadów niebezpiecznych. Sąsiedztwo jest dla nich uciążliwe przede wszystkim z powodu odczuwanego odoru. Dla posłanki Darii Gosek-Popiołek jest to kontynuacja działań w tej sprawie, podejmowanych od spotkania z mieszkańcami i mieszkankami, które odbyło się w trakcie prowadzonych przez nich protestów w lutym bieżącego roku. Rozpatrywano wówczas wniosek o zmianę pozwolenia zintegrowanego, które spowodowałoby wzrost ilości przetwarzania niebezpiecznych odpadów. Pierwsza decyzja w tej sprawie wydana przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska była negatywna, ale przedsiębiorstwo odwołuje się od niej. W trwającym postępowaniu związanym z planowaną przebudową mieszkanki i mieszkańcy mogą składać uwagi w Urzędzie Gminy, w czym wesprze ich posłanka i poseł partii Lewica Razem.

fot. archiwum dts24 (KNB)