Świniarsko. Strażacy interweniowali z powodu chloru

Świniarsko. Strażacy interweniowali z powodu chloru

Strażacy ruszyli na teren wodociągów w Świniarsku o godzinie 7:56. Jak się okazało, pracownik dyspozytorni, który odpowiadał za monitorowanie zakładu, zauważył w pomieszczeniu chlorowni na pulpicie sterującym podwyższone wartości stężenia chloru. Nie przekraczało ono jeszcze dopuszczalnych wartości, a pracownik uruchomił ręcznie system wentylacji.

Żadna z osób, które przebywały wtedy w zakładzie, nie zgłaszała żadnych dolegliwości. Strażacy w specjalnych gazoszczelnych ubraniach weszli do pomieszczenia, którego dotyczyło zgłoszenie. Mieli ze sobą miernik oraz klucze uniwersalne. Na jednej z butli z chlorem można było dostrzec zaciek. Funkcjonariusze zmierzyli stężenie chloru i zakręcili zawory butli. Po 25 minutach znów sprawdzili pomieszczenie. Tym razem poziom tlenu był w normie, a stężenie chloru – zerowe.

Ustalono, że butla zostanie przetransportowana do zakładów w Tarnowie, zgodnie z wymaganiami transportowymi. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny – relacjonuje Komendant Miejski PSP st. bryg. Paweł Motyka.

fot. JRG nr 1 w Nowym Sączu

Czytaj też: Goprowcy pomogli dwóm osobom. Życie trzeciej zakończyło się na szlaku

Reklama