Świniarsko: akcja pomocy dla rodziny państwa Świderskich. Ogień pozbawił ich dachu nad głową

Świniarsko: akcja pomocy dla rodziny państwa Świderskich. Ogień pozbawił ich dachu nad głową

Właściciele na własne oczy widzieli jak dobytek ich życia przepada w ogniu. Uroczy domek w Świniarsku o drewnianej konstrukcji pokryty był gontem. To między innymi dlatego ogień trawił budynek w zastraszającym tempie i tak trudno było pożar ugasić. Przez prawie dziewięć godzin strażacy walczyli, aby uratować tę perełkę przed całkowitą ruiną. Sami gospodarze również starali się uratować z domu jak najwięcej elementów wyposażenia. Niewiele udało się jednak ocalić przez ogniem. Dziś bliscy rodziny państwa Świderskich proszą o pomoc w odbudowie.

Dramat wydarzył się w ubiegły poniedziałek, 28 października. W akcji ratunkowej uczestniczyło siedemdziesięciu jeden strażaków.

Aby rodzina mogła wrócić do domu, potrzebne są fundusze na odbudowę dachu, wstawienie nowych okien i wymianę izolacji zniszczonej podczas akcji gaśniczej. Niezbędne jest także wykonanie nowych ścian z płyt gipsowo – kartonowych, podłóg oraz instalacji elektrycznej i wodno – kanalizacyjnej.

Chcemy pomóc naszym przyjaciołom, gdyż kwoty z ubezpieczenia nie pokryją nawet wydatków na odtworzenie dachu. Dom budowali przez wiele lat wkładając w niego wiele  własnej pracy, serca i każdy zaoszczędzony grosz. Dom nie był jeszcze w pełni ukończony. Planowali zamieszkać w nim na stałe, jednak w jedną noc stracili dorobek życia. Każda złotówka się liczy, jeśli możesz pomóż. WSZYSTKIE ZEBRANE ŚRODKI ZOSTANĄ PRZEKAZANE POSZKODOWANYM

– piszą przyjaciele pogorzelców.

Na platformie finansowania społecznościowego zrzutka.pl utworzono akcję, do której może włączyć się każdy dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym. Link do akcji można znaleźć TUTAJ

Akcja pomocowa organizowana jest również przez Caritas Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Świniarsku, który w niedzielę 17 listopada przeprowadzi kwestę ofiar do puszek, by wspomóc poszkodowanych.

Czytaj też:

Świniarsko: pożar był trudny do opanowania. Działania trwały ponad 9 godzin [zdjęcia, film]

 

Share on twitter
Share on facebook