Święto sądeckich pograniczników [ZDJĘCIA]

Dziś funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu obchodzili swoje święto. W ramach uroczystości jubileuszu 28 rocznicy powstania jednostki najpierw na Rynku odbył się pokaz musztry w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej oraz okolicznościowy występ Orkiestry Reprezentacyjnej, a następnie przy Baszcie Kowalskiej zaprezentowano uroczysty apel. 

Renault2

Złożono meldunek, odśpiewano hymn państwowy oraz podniesiono na maszt biało-czerwoną flagę. Spotkanie było okazją do wręczenia wyróżnień i awansów.  Uroczyste święto zgromadziło sądeczan, którzy wspólnie z funkcjonariuszami KOSG wspólnie śpiewali patriotyczne pieśni.

-My tutaj w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie codziennie otaczamy wasz mundur wielkim szacunkiem. Wiemy też, jak wielką wartość stanowicie dla naszego miasta, regionu i dla Polski.  W imieniu mieszkańców Nowego Sącza pragnę podziękować i przekazać życzenia pomyślności oraz dalszej stabilnej i spokojnej służby. Wszystkiego dobrego! - zwrócił się do pograniczników prezydent miasta Ludomir Handzel.

Uczestnicy wydarzenia mogli również obejrzeć specjalistyczny sprzęt, pojazdy Straży Granicznej oraz skosztować tradycyjnej grochówki wojskowej.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.