Święto Niepodległości na Sądecczyźnie [ZDJĘCIA]

Święto Niepodległości na Sądecczyźnie [ZDJĘCIA]

Z okazji Święta Niepodległości w całym kraju – również na Sądecczyźnie, odbyły się w sobotę nabożeństwa w intencji ojczyzny i oficjalne obchody z udziałem lokalnych włodarzy. Polacy świętowali biorąc udział w imprezach sportowych, biegach terenowych, koncertach  i wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

Sądeczanie jak co roku spotkali się na Plantach, pod Dębem Wolności, na „Patriotycznym Śpiewaniu”, a pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego utonął w kwiatach, które pozostawili tutaj przedstawiciele kilku pokoleń – między innymi przedszkolaki z Niepublicznego  Przedszkola Muzycznego  „Kraina Marzeń” .

Ci, którzy chcieli oddać hołd Niepoległej na sportowo – mieli okazję wziąć udział w Biegu Niepodległości w Rytrze zorganizowanym przez Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro. Można było też świętować „na kolejowo” – będąc pasażerem „Pociągu Wolności”, który przejechał trasą z Nowego Sącza do Krynicy.

Swój tradycyjny plan na Dzień Niepodległości wzorowo wypełnił Sołtys Woli Łużańskiej Piotr Szczerba, który z 30-metrową flagą i z racami dymnymi wzbił się w powietrze i poleciał motolotnią nad Łużną, Szalową, Wolą Łużańską, Mszanką, Biesną, Bieśnikiem…

Jak Wy świętowaliście dzień 11 listopada? Czekamy na Wasze foto-wspomnienia! ([email protected])

zdjęcia: Urząd Miasta Nowego Sącza, Niepubliczne Przedszkole Kraina Marzeń, archiwum Mariana Dobosza, Piotra Szczerby i Visegrad Maraton Rytro, Artur Królikowski

Czytaj też: Las Falkowski. Biurokracja kontra pasja. Koparka równa z ziemią wybudowaną społecznie trasę górskich…

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama