Światowy Dzień Fotografii w Nowym Sączu

Wykłady, warsztaty, spotkania autorskie  poświęcone fotografii oraz projekcja filmowa – wszystkie te wydarzenia odbędą się 19 sierpnia (sobota) w Miejskim Ośrodku Kultury w N owym Sączu z okazji Światowego Dnia Fotografii. Początek o godz. 15. 

wsb3

– Nasze wydarzenie rozpoczniemy od panelu tematycznego wprowadzającego w świat „rysowania za pomocą światła”. Razem powrócimy do czasów Daguerre’a i Niépce’a, aby następnie przenieść się w XXI wiek i lepiej zrozumieć fenomen popularyzacji fotografii na świecie. Podsumowując poprzedni wykład, wyruszymy w dalszą podróż, w trakcie której omówimy jaką rolę w dzisiejszych czasach odgrywają aparaty w naszych smartfonach – zapowiada Adrian Maraś z Sądeckiej Grupy Fotograficznej.

Kolejną część wydarzenia rozpocznie Kamil Bańkowski, który opowie o architekturze krajobrazu oraz fotografowaniu w podróży. Następnie zaprezentowany zostanie sposób ukazania piękna i zmienność otaczającego świata przy wykorzystaniu fotografii poklatkowej.

– Ostatnim prelegentem będzie Krzysztof Racoń – dokumentalista, opowiadający o ludziach, miejscach i przywiązaniu do nich, a także o wszechobecnym przemijaniu. Na zakończenie zaprosimy uczestników na projekcje filmową, która przedstawi biografię wybitnego brazylijskiego fotografa – Sebastião Salgado – dodaje Adrian Maraś.

Bezpłatna rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 7 sierpnia o godzinie 20. pod adresem: WWW.SADECKAGF.PL/SDF2017

Organizatorzy: Sądecka Grupa Fotograficzna, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, Stowarzyszenie „Orion” oraz Stowarzyszenie „Dla Miasta”

Fot. Sądecka Grupa Fotograficzna. 

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]