Światowy Dzień Fotografii w Nowym Sączu

Światowy Dzień Fotografii w Nowym Sączu

Wykłady, warsztaty, spotkania autorskie  poświęcone fotografii oraz projekcja filmowa – wszystkie te wydarzenia odbędą się 19 sierpnia (sobota) w Miejskim Ośrodku Kultury w N owym Sączu z okazji Światowego Dnia Fotografii. Początek o godz. 15. 

– Nasze wydarzenie rozpoczniemy od panelu tematycznego wprowadzającego w świat „rysowania za pomocą światła”. Razem powrócimy do czasów Daguerre’a i Niépce’a, aby następnie przenieść się w XXI wiek i lepiej zrozumieć fenomen popularyzacji fotografii na świecie. Podsumowując poprzedni wykład, wyruszymy w dalszą podróż, w trakcie której omówimy jaką rolę w dzisiejszych czasach odgrywają aparaty w naszych smartfonach – zapowiada Adrian Maraś z Sądeckiej Grupy Fotograficznej.

Kolejną część wydarzenia rozpocznie Kamil Bańkowski, który opowie o architekturze krajobrazu oraz fotografowaniu w podróży. Następnie zaprezentowany zostanie sposób ukazania piękna i zmienność otaczającego świata przy wykorzystaniu fotografii poklatkowej.

– Ostatnim prelegentem będzie Krzysztof Racoń – dokumentalista, opowiadający o ludziach, miejscach i przywiązaniu do nich, a także o wszechobecnym przemijaniu. Na zakończenie zaprosimy uczestników na projekcje filmową, która przedstawi biografię wybitnego brazylijskiego fotografa – Sebastião Salgado – dodaje Adrian Maraś.

Bezpłatna rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 7 sierpnia o godzinie 20. pod adresem: WWW.SADECKAGF.PL/SDF2017

Organizatorzy: Sądecka Grupa Fotograficzna, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, Stowarzyszenie „Orion” oraz Stowarzyszenie „Dla Miasta”

Fot. Sądecka Grupa Fotograficzna. 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.