Surowa kara dla Sandecji od PZPN! Za co?

Piłkarska Sandecja Nowy Sącz została ukarana przez Polski Związek Piłki Nożnej za zachowanie swoich kibiców w trakcie meczu z ŁKS Łódź, który odbył się przy Kilińskiego 47.

Komisja Dyscyplinarna PZPN oświadczyła w komunikacie z posiedzenia, które odbyło się 4 października, że karą jest zakaz wyjazdu zorganizowanych grup kibiców na mecze nowosądeckiej drużyny.

Czytaj również: Sandecja zagra z GKS Tychy. W ekipie sądeczan trzech zagrożonych pauzą

Mowa o pięciu kolejnych spotkaniach w Fortuna 1 Lidze. Jak informuje portal kibice.net podczas meczu z łódzkim klubem „Kibice Sandecji zaprezentowali wtedy świetną oprawę meczową, która mogła się podobać. Jednak nie spodobała się Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej przez użyte w niej materiały pirotechniczne”.

Trzeba przyznać, że to dość surowa kara dla sądeckiego klubu. Sandecja to klub, który nie pierwszy raz „obrywa” za zachowania oddanych kibiców, którzy z kolei prezentują na meczach bardzo ciekawe oprawy. Jednak to, jak widać, nie podoba się Komisji Dyscyplinarnej PZPN”.

Czy PZPN postąpił słusznie i czy dobre chęci fanów powinny być tak surowo karane?

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Sandecja.pl; R.Szurek (oprawa z meczu z GKS Katowice)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.