Sukces starosądeckich uczniów

W Nisku (Podkarpacie) zakończyła się i to dużym sukcesem starosądeckich uczniów ZSP Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Reprezentanci Małopolski w trójkę znaleźli się w gronie 15 laureatów.

WSB2020

Barw województwa bronili: Faustyna Wiatr, Dorota Florek i Stanisław Job. Okazali się najlepsi w etapie wojewódzkim olimpiady, która nie była łatwa, bo uczniowie musieli się wykazać wiedzą z zakresu prawa własności przemysłowej, historii wynalazków i umiejętności zgłaszania projektów racjonalizatorskich.

Podczas finałów w pierwszym dniu był test pisemny, który wyłonił zwycięzców etapu drużynowego oraz finalistów – indywidualnie. Na 26 startujących ekip starosądeczanie zajęli trzecie miejsce. Kolejny etap to zadania praktyczne, w tym np. wykonanie opisu wynalazczego mocowania budowlanego.

Po trzech dniach z grupy blisko 90 uczestników wybrano 15 laureatów, a wśród nich znalazła cała trójka uczniów starosądeckiego ZSP. Najlepsza z nich, Faustyna Wiatr zajęła VII miejsce.

Ten sukces to ukoronowanie ciężkiej pracy uczniów wraz z ich opiekunem Robertem Porębą, a osiągnięte wyniki to wyjątkowy sukces uczniów z Małopolski w całej historii olimpiady.

Najlepsza ze starosądeckiej ekipy Faustyna Wiatr powiedziała:

- Od trzech lat brałam udział w tej olimpiadzie. Dwa razy byłam finalistką, a w tym roku był jeszcze lepiej. Zdobyłam wymarzony tytuł laureata, a jako kapitan drużyny miałam zaszczyt odbierać puchar za zdobycie trzeciego miejsca dla Małopolski. To sukces całej naszej drużyny!

W przerwie olimpijskich zmagań młodzież wzięła udział w przygotowanych przez organizatorów wycieczkach, a także miała okazję zwiedzić elektrownię Stalową Wolę.

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Fot. Archiwum szkoły

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.