Sukces sądeczan w Wieliczce

Trzecioligowy zespół koszykówki mężczyzn STK Wikar Nowy Sącz wygrał piąty mecz. Cieszy, że wreszcie sądeczanie zagrali skutecznie, co dało zwycięstwo.

III Liga koszykówki mężczyzn
XIII kolejka

UKS Regis Wieliczka – STK Wikar Nowy Sącz 51:73 (18:25, 10:11, 5:21, 18:16)

Sędziowali: Radosław Wojciechowski, Paweł Wardziak.
UKS Regis: Rupacki 18, Jędrzejczyk 13, Dyngosz 10, Dawiec 6, Fleszar 2, Pisarski 2.
Wikar: A. Strzelec 20, Ferenc 15, Berowski 11, Sławecki 10, M. Strzelec 7, Obrzut 6, Zarzeka 2, Szary 2, Fałowski.

To był dla obu zespołu ważny mecz, bowiem obiek ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Już pierwsza kwarata pokazała, że sądeczanie pojechali do Wieliczki po wygraną. Od pierwszych momentów meczu STK Wikar atakował i co ważne sądeccy koszykarze skutecznie rzucali. Pierwsze punkty zdobył Obrzut, chwilę później „trójką” popisał się A. Strzelec. Gospodarze próbowali odrabiać straty i po 8 minutach meczu było 19:18 dla STK. Jednak końcówka pierwszej kwarty należała do zespołu z Nowego Sącza, który zdobył 6 punktów, a gospodarze ani jednego. Druga część spotkania była bardziej wyrównana, ale to sądeczanie prowadzili do przewry 36:28. Po zmianie stron drużyna znad Kamienicy dali popis skuteczności. Celnie rzucał Fernec i to po jego koszach było 57:33. Ostatnia kwarta przebiegała pod kontrolą drużyny STK Wikar. Mecz toczył się kosz za kosz co dało pewną wygraną sądeczanom.
Na zdjęciu: Adam Strzelec najskuteczniejszy zawodnik STK Wikar w Wieliczce