Strzeżcie się! Ruszają patrole rowerowe. Policjanci mogą pojawić się wszędzie, także nad rzeką

Strzeżcie się! Ruszają patrole rowerowe. Policjanci mogą pojawić się wszędzie, także nad rzeką

patrole rowerowe, KMP Nowy Sącz

Wraz z nadejściem wiosny, jak co roku, ruszyły w Nowym Sączu patrole rowerowe. Policjanci będą sprawdzać miejsca, które są trudnodostępne dla radiowozu. Służbę z wykorzystaniem jednośladów pełnią funkcjonariusze Wydziału Prewencji sądeckiej komendy.

Jak informuje komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, ich umundurowanie różni się od umundurowania policjantów, których możemy na co dzień spotkać w terenie – mają białe koszulki z napisem „Policja” z pagonami ze stopniami służbowymi oraz krótkie spodnie.

,,W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki z daszkiem, posiadają kaski rowerowe. Poza tymi różnicami, policjanci pełniący służbę na jednośladach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak funkcjonariusze w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych” – dodaje komisarz Basiaga.

Mundurowi będą pilnować porządku w centrum miasta, jednak w razie konieczności będą też kierowani w dowolne rejony – wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe.

,,Nabrzeża sądeckich rzek, trasy rowerowe na terenie miasta i powiatu, parki miejskie czy wąskie uliczki między blokami, to teren, gdzie doskonale sprawdzi się rower, a same interwencje będą przeprowadzane szybciej i sprawniej” – stwierdza komisarz Justyna Basiaga.

Czytaj także: Ropa-Wawrzka. Trzeci wypadek motocyklisty. Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

Fot. KMP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook