Strzelał z wiatrówki do robotników, wcześniej kładł się przed maszynami

Strzelał z wiatrówki do robotników, wcześniej kładł się przed maszynami

Stara Wieś, strzelał do robotników, wiatrówka

Mieszkaniec Krakowa strzelał z wiatrówki do robotników, którzy pracowali przy remoncie drogi w Starej Wsi (gm. Limanowa). Na miejsce wezwano Policję. Napastnik na widok funkcjonariuszy próbował uciec z bronią z budynku. 

Do zdarzenia doszło popołudniem w ubiegłą środę (5 stycznia). Mężczyzna strzelał do pracowników z okna pobliskiego domu. – Mundurowi zatrzymali i obezwładnili agresora jeszcze na jego posesji. Jak się okazało, był to 58-letni mieszkaniec Krakowa, który użytkuje na Limanowszczyźnie dom należący do rodziny – poinformowała asp. Jolanta Batko, rzeczniczka limanowskiej Policji.

Mężczyzna już wcześniej próbował powstrzymać remont drogi. 58-latek kładł się przed maszynami budowlanymi. Jego działanie nie przyniosły rezultatu, więc zaczął strzelać do robotników. Na szczęście żaden pracownik nie został ranny. Funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę i śrut, a napastnika przewieźli do pomieszczeń dla zatrzymanych w nowosądeckiej komendzie. Krakowianin miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

,,Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi” – dodaje asp. Jolanta Batko.

Mężczyźnie za narażenie robotników na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Fot. arch. KMP w Nowym Sączu

Reklama