Stróże: Ford staranował przystanek, słup energetyczny i telekomunikacyjny. Kierowca w szpitalu

Stróże: Ford staranował przystanek, słup energetyczny i telekomunikacyjny. Kierowca w szpitalu

wypadek Stróże

W sobotę (5 lutego) o godz. 22.31 strażacy z  Nowego Sącza oraz druhowie – ochotnicy z jednostek OSP w Stróżach oraz w Grybowie Białej pospieszyli na pomoc kierowcy osobowego forda poszkodowanemu w wypadku na drodze wojewódzkiej 981 w Stróżach.

Osobowy Ford Mondeo wypadł z drogi, uderzył w przystanek, słup energetyczny i zlokalizowany przy nim słup telekomunikacyjny. Podróżował nim sam kierując. Gdy strażacy dotarli na miejsce znajdował się wewnątrz pojazdu. Przewody telekomunikacyjne wisiały nad drogą blokując przejazd samochodów. Nie było możliwości oceny stanu poszkodowanego z uwagi na usytuowanie poszkodowanego miedzy siedzeniami. Dokonano więc ewakuacji 55 – letniego mężczyzny z samochodu. W pierwszej fazie działań ratowniczych był nieprzytomny. Odzyskał świadomość w trakcie ewakuacji. Na miejsce zdarzenia dojechała w tym samym czasie karetka pogotowia, której załoga przejęła poszkodowanego” – relacjonują służby prasowe Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu

Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala. Na miejscu zdarzenia  potrzebne było również wsparcie pogotowia energetycznego. Słup sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia nie stwarza już zagrożenia.

Akcja służb związana z wypadkiem trwała ponad trzy i pół godziny.

Zdjęcia PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook