Strażacy własnymi rękami budują remizę

Strażacy własnymi rękami budują remizę

Mimo próśb i starań druhowie z OSP Stańkowa nie otrzymali potrzebnego im do budowy remizy dofinansowania. Nie porzucili mimo to wyzwania. Zakasali rękawy i przy wsparciu lokalnej społeczności zaczęli cegła po cegle stawiać nową remizę. Na ten moment zdołali zabetonować strop. Kolejne etapy budowy wiążą się z kolejnymi nakładami pieniężnymi. Strażacy potrzebują pomocy aby później tę pomoc nieść tobie.

,,Jednostka OSP w Stańkowej liczy 101 członków, w tym 36 ratowników. Wśród ratowników mamy wyszkolonych i uprawnionych: 6 kierowców, 7 dowódców, 23 ratowników Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, 33 ratowników technicznych, 12 pilarzy, 4 ratowników wodnych i 3 stermotorzystów. Ponadto posiadamy Kobiecą Drużynę Pożarniczą, dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze i Dziecięcą Drużynę Pożarniczą” czytamy w opisie OSP Stańkowa

Strażacy oprócz swojej głównej działalności jaką jest ochrona przeciwpożarowa, a w tym zapewnienie bezpieczeństwa ludności i jej mienia, realizują również inne aktywności: prowadzą szkolenia, kampanie informacyjne, pogadanki, spotkania, organizują treningi i ćwiczenia jak i działają na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

Czy więc nie zasługują na nową remizę, dzięki której ww. działania będą mogli wciąż prowadzić?

Kolejny etap za nimi

,,Udało się! Strop zabetonowany. Kolejny etap za nami i możliwość dalszej realizacji. Stan surowy otwarty coraz bliżej, tym bardziej, że posiadamy na dalsze etapy pustaki, drewno na więźbę oraz papę na pokrycie” czytamy w opisie zbiórki założonej przez strażaków w celu zdobycia środków na dalsze prace.

Jak druhowie zaznaczają – mimo prób przy wcześniejszym etapie nie zdołali zdobyć dofinansowania na beton. Jednak z pomocą przyszła tutaj niezawodna społeczność lokalna. Dzięki niej prace ruszyły dalej.

,,Już na wiosnę możemy zacząć dalsze prace nad murowaniem ścian piętra, ale w tym czasie musimy także spłać zaciągnięta pożyczkę na blisko 20 tys. Dlatego też zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej jednostki, by móc odzyskać równowagę finansową i móc gromadzić środki na dalsze etapy. Planowana remiza OSP jest budowana za zgromadzone środki własne, uzyskane darowizny pieniężne i rzeczowe, promocyjne ceny na materiały budowlane i inny potrzebny asortyment oraz pracę naszych członków i lokalnych firm” widzimy w dalszej części opisu.

Druhowie OSP Stańkowa własnymi rękami tworzą remizę, aby to lokalna społeczność mogła otrzymać pomoc gdy jej będzie potrzebowała.

Czy nie warto więc pomóc tym, którzy zawsze tę pomoc niosą?

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

 

fot. zrzutka.pl

Czytaj też:

Grzeszny Nowy Sącz. Jakub Bulzak i Łukasz Połomski o mrocznych historiach z życia miasta

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama