Strażacy prosili o wsparcie “z góry”

30 lipca strażacy z całego powiatu nowosądeckiego przybyli do Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Podczas XVIII pielgrzymki druhowie mieli za co dziękować i o co prosić…

W niedzielny poranek, o godzinie 7. druhowie tłumnie zebrali się obok Maślanego Rynku, na terenie dawnej jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Stamtąd nastąpił uroczysty przemarsz ulicami miasta w stronę sądeckiej bazyliki św. Małgorzaty. Kompanię honorową stworzyli strażacy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu  i  Zarządu Oddziału  Gminnego Związku OSP RP w Łabowej i Muszynie.

Wśród celebrujących mszę świętą nie mogło zabraknąć strażackich kapelanów, czyli ks. Marcina Krępy, bryg. Władysława Kuliga oraz Mateusza Hojdaka. Uroczystość uświetniła też swoją muzyką Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Mogilna.

W tegorocznej, tradycyjnej pielgrzymce wzięło udział 40 pocztów sztandarowych oraz strażacy PSP, OSP, druhowie emeryci oraz rodziny strażaków. Wszyscy wspólnie dziękowali za szczęśliwe powroty z akcji i prosili o dalsze łaski.

 

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.