Łącko-Warszawa: strażacy biegli na 37 piętro żeby pomóc

Grzegorz Kołodziej, Patryk Pulit, Grzegorz Turek, Przemysław Duda, Szymon Podobiński  i Mikołaj Podobiński to druhowie z OSP w Łącku, którzy pobiegli na 37 piętro warszawskiego biurowca, by pomóc zebrać fundusze na rzecz Stowarzyszenia Wioski Dziecięce SOS. A wszystko, to w ramach akcji charytatywnej „Bieg Na Szczyt”.

 – Strażacy z naszego regionu często biorą udział w różnych akcjach charytatywnych – mówi st. brygadier Paweł Motyka z KM PSP w Nowym Sączu. – Sami szukają takich akcji i decydują się brać w nich udział. Cieszy nas ta postawa druhów, bo to także dobra promocja dla samej Straży Pożarnej i całego regionu. Poza tym, pomagając, ćwiczą także kondycję, co przekłada się potem na ich działanie w terenie.

Kilkumiesięczne przygotowanie dało strażakom wspaniałe wyniki – zajęli 5, 7 i 10 miejsce. Co ciekawe: biegli w pełnym strażackim „rynsztunku” i z aparatami oddechowymi. Do pokonania mieli łącznie 37 pięter i 836  schodów. W rywalizacji udział wzięło kilkuset amatorów i zawodowców, w tym ponad 70. zastępów strażackich.

Bieg odbył się 11 marca w Warszawie.

fot. Urząd Gminy Łącko

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.