Strażacy jeździli saniami po Jeziorze Rożnowskim i po starosądeckich stawach

Strażacy jeździli saniami po Jeziorze Rożnowskim i po starosądeckich stawach

Widok strażaków w pełnym umundurowaniu, z zabezpieczeniami, deskami i saniami nad Jeziorem Rożnowskim oraz na stawach w Starym Sączu mógł zaniepokoić niejednego mieszkańca okolicy. Jednak tym razem powodu do obaw nie było Były to ćwiczenia.

W ostatnim czasie jednostki OSP posiadające sanie lodowe dwukrotnie pojawiały się na zamarzniętych akwenach.

W zajęciach prowadzonych 27 stycznia na Jeziorze Rożnowskim wzięli udział strażacy ochotnicy z terenu działania Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu tj. OSP Tęgoborze, Rożnów oraz Stróże. Ćwiczenia miały przypomnieć druhom zasady ratowania ludzi, pod którymi załamał się lód, przy wykorzystaniu sań lodowych.

Podobne zajęcia praktyczne miały miejsce tydzień wcześniej na stawach w Starym Sączu. Tam przeprowadzono ćwiczenia dla jednostek OSP z terenu działania JRG nr 2 w Nowym Sączu: druhów z OSP Piwniczna-Zdrój, Nowy Sącz Biegonice, Barcice, Gołkowice Górne oraz Czerniec.
Zajęcia dla strażaków ochotników prowadziło dowództwo Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. W najbliższym czasie odbędą się jeszcze podobne ćwiczenia dla jednostek OSP z terenu działania JRG Krynica-Zdrój.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook