Nowy Sącz: *łowcy głów* z Wrocławia zatrzymali przestępcę poszukiwanego trzema listami gończymi

Nowy Sącz: *łowcy głów* z Wrocławia zatrzymali przestępcę poszukiwanego trzema listami gończymi

Członek zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, poszukiwany na podstawie trzech listów gończych oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania został zatrzymany w Nowym Sączu. Przeprowadził się tutaj z Głogowa. Przestępca jest skazany prawomocnymi wyrokami na 12,5 roku pozbawienia wolności. 

Mężczyzna od trzech lat ukrywał się w naszym mieście przed wymiarem sprawiedliwości. Do 29 stycznia był nieuchwytny. Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu, przy współpracy policjantów z krakowskiej komendy wpadli na trop przestępcy i ustalili jego miejsce pobytu. Dwa dni temu został aresztowany. W chwili zatrzymania mężczyzna nie stawiał żadnego oporu. Był zaskoczony zaistniałą sytuacją.

Uciekł z Głogowa do Nowego Sącza.

-Poszukiwany mężczyzna zmienił całkowicie swoje życie. Zerwał wszelkie kontakty towarzyskie i rodzinne. Nie używał popularnych środków łączności ani nie posiadał kont na popularnych portalach społecznościach. Wyjechał z Głogowa do Nowego Sącza, gdzie prowadził pozornie normalne życie wtapiając się w miejscowe środowisko i społeczność. Od lat był niesamowicie ostrożny i nieuchwytny. Nie pozostawiał za sobą śladów i dobrze maskował swoją prawdziwą tożsamość – informuje nadkomisarz KWP we Wrocławiu Krzysztof Zaporowski.

Źródło/Fot. KWP Wrocław

 

Share on twitter
Share on facebook