Strażacka “młodzieżówka” na zlocie w Rożnowie

Około 7 kilometrów wędrówki, piękne krajobrazy, zabytki, ale i wiedzowe wyzwania – to wszystko czekało w sobotę (27 czerwca) na uczestników VIII Powiatowego Zlotu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wydarzenie to od kilku lat odbywa się w pierwszą sobotę po zakończeniu roku szkolnego. Tym razem młodych strażaków gościł Rożnów w gminie Gródek nad Dunajcem, a pogoda, choć ostatnio kapryśna, wyjątkowo dopisała.

Tegoroczna edycja zdecydowanie różniła się od poprzednich, ze względu na środki ostrożności związane z epidemią koronawirusa.

Drużyny z różnych jednostek OSP powiatu nowosądeckiego podzielone zostały na trzy grupy, które zgłaszały się co godzinę na rozpoczęcie zlotu. W ten sposób uniknięto przekroczenia liczby 150 osób w jednym miejscu. W punkcie zbiórki uczestnikom zapewniono także środki dezynfekcyjne.

Łącznie w zlocie wzięło udział około 360 osób z 52 drużyn. Kilkuosobowe grupki w dwuminutowych odstępach wyruszały z mapą na wędrówkę. Ograniczono kontakt pomiędzy poszczególnymi drużynami na całej trasie.

W pięciu punktach kontrolnych uczestnicy zdobywali punkty za poprawnie udzielone odpowiedzi na pytania z zakresu wiedzy pożarniczej, pierwszej pomocy, znajomości strażackiego sprzętu czy za musztrę. Stanowiska te zlokalizowane były w najciekawszych miejscach Rożnowa, np. przy ruinach zamku, przy zaporze, czy przy zabytkowym kościele.

Ze względów bezpieczeństwa zabrakło tym razem zadań praktycznych oraz wspólnego grillowania na zakończenie zlotu.

W organizację wydarzenia włączył się Zarząd Gminny ZOSP RP w Gródku nad Dunajcem oraz druhowie ze wszystkich jednostek z terenu gminy.

Zlot był realizowany dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu w ramach programu „Bezpieczne Sądeckie” oraz Gminy Gródek nad Dunajcem. Zlot wsparły swoimi produktami firma Konspol oraz lokalne firmy z terenu Gródka nad Dunajcem – informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

 

fot. PSP w Nowym Sączu, KNB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.