Straż Graniczna i leśnicy ruszają w las z noktowizorami. Będą „polować” na złodziei

Straż Graniczna i leśnicy ruszają w las z noktowizorami. Będą „polować” na złodziei

Wspólne patrole Straży Granicznej, leśników oraz strażników parków narodowych wyruszyły w beskidzkie lasy. Pojawią się w miejscach, w których najczęściej dochodzi do kradzieży drzewek iglastych.

W trakcie akcji, funkcjonariusze kontrolują zasady wywożenia drzewa z lasu oraz zwracają szczególną uwagę na pułapki i sidła zastawiane przez kłusowników. Samochody terenowe, quady i skutery śnieżne będące na wyposażeniu Straży Granicznej ułatwiają leśnikom zatrzymywanie sprawców nielegalnego wjazdu do lasów. Natomiast dzięki kamerom termowizyjnym oraz noktowizorom, możliwa jest także dobra obserwacja terenu po zmroku” – czytamy w komunikacie służb prasowych Straży Granicznej.

Do ochraniania terenów leśnych z Nowego Sącza delegowani są funkcjonariusze Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego). Obecnie współpracują oni z Gorczańskim Parkiem Narodowym oraz Nadleśnictwami w Nawojowej, Limanowej oraz Starym Sączu.

Za kradzież drzewka, bądź innej rośliny z lasu grozi 500 zł mandatu, a  jeśli sprawa trafi do sądu – grzywna do 5 tys. zł.

Przyłapana na wycince osoba dodatkowo musi oddać dwukrotność wartości drzewka. Karnie odpowiada również każdy, która pomaga sprawcy lub nawet namawia go do nielegalnego pozyskania choinki.

zdjęcia: zespół prasowy KOSG

Czytaj też:

Ptaszkowa: rewelacyjne trasy dla miłośników biegówek czekają! Reporter DTS w Centrum Sportów Zimowych

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama