Stoki, baseny, hotele, kina, teatry zostaną otwarte. Jest decyzja rządu

Stoki, baseny, hotele, kina, teatry zostaną otwarte. Jest decyzja rządu

12 lutego rozpocznie się kolejny etap ,,odmrażania gospodarki”. Tę informację ogłoszono podczas trwającej właśnie konferencji prasowej. Na razie uruchomienie poszczególnych branż jest warunkowe i będzie trwać dwa tygodnie. Jeśli sytuacja epidemiczna się pogorszy, niewykluczone, że decyzje te zostaną zmienione. Wszystkie otwierane placówki będą musiały działać w reżimie sanitarnym.

W połowie lutego nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych przy obłożeniu do 50%. Podobnie będzie z kinami, teatrami, filharmoniami i operami, gdzie również miejsca na widowni będą mogły być zapełnione do połowy. Konieczne będzie zachowanie dystansu i zasłanianie ust oraz nosa.

Otwarte zostaną także stoki narciarskie, boiska zewnętrzne, korty i baseny. Nadal zamknięte pozostaną natomiast siłownie i kluby fitness, a punkty gastronomiczne działać będą z ofertą ,,na wynos” i ,,na dowóz”.

– Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny – zaznaczał premier Mateusz Morawiecki.

W konferencji uczestniczą: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, wicepremier Jarosław Gowin oraz minister Adam Niedzielski.

Dzisiejszy koronawirus raport TUTAJ.

fot. screen konferencji, grafiki: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

 

Share on twitter
Share on facebook