Stary Sącz: zbudują ścieżkę ponad drzewami ze szklaną podłogą

Stary Sącz: zbudują ścieżkę ponad drzewami ze szklaną podłogą

Wiemy, jak będzie wyglądał jeden z elementów ścieżki w koronach drzew na Miejskiej Górze w Starym Sączu. To chyba najatrakcyjniejszy jej fragment: platforma widokowa ma wznosić się na wysokość 18 metrów nad ziemią.  

Projekt ścieżki dostępny jest już od dłuższego czasu, ale do tej pory nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądała sama platforma widokowa.

– Jest to wizja architektów. Projekt powstał we współpracy z naszym miastem partnerskim Lewocza na Słowacji. Platforma na Miejskiej Górze będzie miała wysokość 18 metrów. Liczymy, że wykonanie będzie imponujące – informuje Rafał Kamieński z Urzędu Miejskiego w Starym Sączu.

Na wizualizacji widzimy rozciągającą się panoramę Starego Sącza.

 – Aby odwiedzić to miejsce, najpierw trzeba będzie wyjść na szczyt góry. Potem, idąc po podestach będziemy wznosić się nad ziemią do aż wejdziemy nad korony drzew – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Ścieżka będzie zaczynała się na szczycie Miejskiej Góry i wyposażona będzie w hamaki, mostki, fragment szklanej podłogi tuż przed zakończeniem z niewielkim pomostem z widokiem na Stary Sącz.

Fot. Wizualizacje – UG Stary Sącz.