Stary Sącz: wojewoda otworzył nową siedzibę Ośrodka Pomocy Społecznej

Stary Sącz: wojewoda otworzył nową siedzibę Ośrodka Pomocy Społecznej

W Dzień Pracownika Socjalnego otwarto w Starym Sączu nową siedzibę Ośrodka Pomocy Społecznej. Budynek w pełni dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace przy adaptacji ośrodka trwały ponad rok. 

-Dzień pracownika socjalnego jest okazją, by dostrzec codzienne zaangażowanie pracowników socjalnych w niesienie pomocy potrzebującym. To docenienie codziennego trudu osób pracujących na rzecz osób potrzebujących pomocy. W każdej grupie wiekowej są osoby, które takiej pomocy potrzebują. Dzięki pracownikom socjalnym, administracja rządowa i samorządowa może nieść pomoc – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który m.in. wraz z burmistrzem Starego Sącza Jackiem Lelkiem oraz Martą Mordarską, szefową krakowskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Sączu przeniesiono do budynku po komisariacie policji, na ul. 11 listopada. Remont, rozbudowa i adaptacja budynku wiązały się z wydatkiem 1 122 409 zł.

W budynku po dawnym OPS, przy ul. Batorego, gmina planuje urządzić mieszkania socjalne. Konieczny jest tam jednak remont. Nowy starosądecki OPS przyjmuje już interesantów w nowej siedzibie.

– Mamy tu więcej miejsca, obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podniesie się komfort naszej pracy, jest także lepsza lokalizacja – mówi kierownik starosądeckiego OPS, Franciszek Tudaj.

Nowy budynek starosądeckiego OPS ma przede wszystkim służyć mieszkańcom.

– Będą oni mogli załatwić sprawę w godnych warunkach, komfortowo i bez tłoku. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przebudowę i rozbudowę tego budynku poczynając od pracowników Referatu Przygotowania Inwestycji, po wykonawcę, który szybko wywiązała się z zdania. OPS w Starym Sączu to fachowa, zaangażowana i oddana tej pracy grupa osób – mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Nowy budynek poświęcił proboszcz starosądeckiej fary, ks. Marek Tabor. Po zwiedzaniu ośrodka, uroczystość przeniosła się do kina Sokół, gdzie miał miejsce występ kabaretu „Gumowe Ucho”, złożony z podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz osób niepełnosprawnych „Gniazdo”. 

Fot. Rafał Kamieński/ UG Stary Sącz. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.