Stary Sącz: uczniowie dostali 200 laptopów

W ubiegły piątek uczniowie starosądeckich szkół otrzymali do dyspozycji 200 laptopów. To efekt projektu  „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery”, który został dofinansowany z Funduszy Europejskich.

wsb3

Na pierwszy etap projektu składają się zajęcia wyrównawcze i rozwijające oraz stypendia dla 300 uczniów z niskimi wynikami w nauce. Dodatkowo uczniowie będą poznawać tajniki programowania i robotyki. To ma wpłynąć na pobudzenie ich kreatywnego myślenia.

Projekt realizuje Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Beskidu” w partnerstwie z Gminą Stary Sącz. Jego wartość to 3 326 120,86 zł, z czego dofinansowanie wynosiło 3 142 730,86 zł. Będzie realizowany do 2019 roku.

Celem zadania jest podniesienie kompetencji w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnej, oraz matematyczno- przyrodniczej, po to, by zwiększyć szansę młodzieży na rynku pracy. Projekt ten jest również kierowany do 39 nauczycieli, którzy dzięki udziałowi w nim, poprawią swoje kompetencje w zakresie posługiwania się nowoczesnymi narzędziami nauczania, co będzie miało wpływ na efektywność ich pracy.

Z dotacji sfinansowane zostanie również wyposażenie pracowni matematycznych i przyrodniczych m.in tablice interaktywne, tablety, laptopy, zestawy komputerowe. Powstaną cztery mobilne pracownie tematyczne: biologiczna, chemiczna, geograficzna i fizyczna.

Brama Beskidu to dla naszego samorządu ogromnie ważny partner w pozyskiwaniu pieniędzy dla Starego Sącza. Ten projekt to kolejny tego przykład. Zyskamy nie tylko nowoczesny sprzęt dla szkół. Dzięki projektowi uczniowie mają szansę uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych z matematyki, przedmiotów przyrodniczych i kompetencji informatycznych, a nauczyciele – w szkoleniach i warsztatach w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi i technologii informacyjnych oraz pracy z uczniami metodą eksperymentu – tłumaczy burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Fot: UM Stary Sącz

 

JULAPRZED
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]