Stary Sącz. Pumptrack i skatepark nabierają kształtów

Stary Sącz. Pumptrack i skatepark nabierają kształtów

pumptrack Stary Sącz

Praca przy budowie pumptracku oraz skateparku w Starym Sączu wre. Tory rowerowe oraz park dla wielbicieli rolek i deskorolek zaczynają wyłaniać się z placu budowy przy ulicy Podegrodzkiej.

Kompleks sportowy powstaje na działkach o powierzchni ponad 1 hektara. Oprócz elementów torów do jazdy pojawią się tam chodniki dla pieszych, altana, ławki, a także kosze na śmierci i stojaki na rowery.

Jak zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miejskiego, na tor rowerowy będzie można dotrzeć między innymi planowaną ścieżką rowerową. Ma ona powstać w ramach nowej drogi, która stanowić będzie przedłużenie ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i łączyć strefę gospodarczą z budowanym właśnie przy ulicy Podegrodzkiej osiedlem.

Jak pisaliśmy TUTAJ, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pumptrack i skatepark będą gotowe do wakacji. Burmistrz Jacek Lelek podpisał umowę na budowę kompleksu 19 stycznia tego roku, a wykonawcą jest firma Budownictwo Mosty Drogi. Inwestycja pochłonie 1 279 200 zł. Niemal wszystkie pieniądze na ten cel pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach tzw. tarczy górskiej dla samorządów.

fot. Urząd Miejski w Starym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.