Stary Sącz i Lewocza mają własną, darmową aplikację

Stary Sącz i Lewocza mają własną, darmową aplikację

Zwiedzanie Starego Sącza,  słowackiej Lewoczy i urokliwych miejsc, znajdujących się na trasie łączącej te dwa miasta, może być teraz znacznie ciekawsze. Powstała bowiem aplikacja, którą wystarczy za darmo pobrać na urządzenie mobilne i cieszyć się ciekawym rodzajem przewodnika, przedstawiającego najciekawsze zabytki lub zagrać w jedną z czterech gier miejskich.

Aplikacja o nazwie ,,Stary Sącz i Lewocza – szlakiem tajemnic” wyposażona jest w audioprzewodnik w trzech językach, a po jej włączeniu informacja o miejscu, czy zabytku jest uruchamiana automatycznie za pomocą sygnału GPS po zbliżeniu się do obiektu. Wyposażona jest też w geolokalizację, planer i czytnik kodów qr.

Dzięki aplikacji turysta może poznać najciekawsze miejsca na trasie Stary Sącz – Lewocza, jak Piwniczna, Rytro, Stara Lubowla, czy Kieżmark, zaznajomić się z historią i zabytkami.

– Administrator dzięki dostępowi do CMS, czyli systemu zarządzania treścią aplikację może rozszerzać, dodawać treści i modyfikować wraz z rozwijającą i zmieniającą się ofertą turystyczną. Dlatego też zachęcamy nie tylko do pobierania i korzystania, ale też do uwag, które można przesyłać na adres [email protected] – czytamy na stronie UM w Starym Sączu.

Ciekawą opcją są też cztery gry miejskie w języku polskim i słowackim: dwie po Starym Saczu, a dwie po Lewoczy.

– Choć to gry typowo mobilne i niektóre zadania można wykonać tylko w aplikacji, wsparciem dla graczy są ulotki informacyjne dotyczące questów wraz z zadaniami, które można pobrać w informacjach turystycznych w Starym Sączu i Lewoczy. Tam też zgłosić się po pieczęć i małą nagrodę po zakończeniu questu – informują urzędnicy.

Aplikację można pobrać za darmo w sklepach Google Play i App Store.

Mikroprojekt pn. Odkrywanie zatartych śladów historii – po Starym Sączu i Lewoczy szlakiem tajemnic jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Reklama