Stary Sącz: Festiwal Podróży i Przygody „Bonawentura” przełożony na jesień

Planowany na 27-29 marca 2020 roku 10. Jubileuszowy Festiwal Podróży i Przygody Bonawetura  odbędzie się w dniach 13-15 listopada. Organizatorzy postanowili przełożyć wydarzenie ze względu na rosnącą liczbę zachorowań spowodowanych przez koronawirusa.

PROTKASA1

Nie chcemy żeby nasze święto było zakłócone przez atmosferę stresu czy zagrożenia. Nie chcemy żeby tegoroczna edycja była dostępna tylko dla „odważnych”. Nie chcemy stwarzać przed Państwem niepotrzebnych dylematów. Chcemy z Wami świętować nasz jubileusz w jak najszerszym gronie – tłumaczą organizatorzy.

Chcemy jednak zaznaczyć, że bezpośrednią przyczyną przełożenia terminu naszej imprezy nie są czynniki stricte epidemiologiczne. Za główny czynnik ryzyka, który musimy brać pod uwagę jako Organizatorzy i który szacujemy na ok 20-25 % jest ryzyko pojawienia się administracyjnego zakazu organizacji imprez takich jak nasza. Ryzyko wystąpienia takiego zakazu naszym zdaniem jest na tyle duże, że powinniśmy je wziąć pod uwagę jako realne. A należy pamiętać, że finansowe skutki odwołania czy przełożenia imprezy zawsze rosną z upływem czasu. Zdecydowanie wolimy (nie tylko teraz, ale zawsze) podejmować trudne decyzje sami i odpowiednio wcześniej, niż czekać by decyzje podejmował za nas ktoś inny”czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej festiwalu.

Nie bez znaczenia dla decyzji, jaką podjęto było również to, że zarówno prelegenci jak i festiwalowa publiczność, to ludzie bardzo mobilni, często podróżujący po całym świecie, a w sali starosądeckiego Sokoła nie byłoby możliwe zapewnienie odległości między ludźmi bezpiecznych pod względem ryzyka zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową.

„Formuła festiwalu zakłada wspólne przebywanie w sali Sokoła dość dużej grupy osób (ponad 250 os.) łącznie przez dwadzieścia kilka godzin, często pięć i więcej godzin bez przerwy. Jako organizatorzy w żaden sposób nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć dla naszej publiczności komfortowej odległości od innych uczestników (zalecana odl. to min. 1 m). Naszą decyzję można określić jako „dmuchanie na zimne” i zapobieganie sytuacjom sprzyjającym rozprzestrzenianiu się koronawirusa w początkowym stadium epidemii” – czytamy w oświadczeniu.

 

Koronawirus: pierwszy przypadek choroby w Małopolsce

 

 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]