Stary Sącz: Festiwal Podróży i Przygody "Bonawentura" przełożony na jesień

Planowany na 27-29 marca 2020 roku 10. Jubileuszowy Festiwal Podróży i Przygody Bonawetura  odbędzie się w dniach 13-15 listopada. Organizatorzy postanowili przełożyć wydarzenie ze względu na rosnącą liczbę zachorowań spowodowanych przez koronawirusa.

- Nie chcemy żeby nasze święto było zakłócone przez atmosferę stresu czy zagrożenia. Nie chcemy żeby tegoroczna edycja była dostępna tylko dla "odważnych". Nie chcemy stwarzać przed Państwem niepotrzebnych dylematów. Chcemy z Wami świętować nasz jubileusz w jak najszerszym gronie - tłumaczą organizatorzy.

" Chcemy jednak zaznaczyć, że bezpośrednią przyczyną przełożenia terminu naszej imprezy nie są czynniki stricte epidemiologiczne. Za główny czynnik ryzyka, który musimy brać pod uwagę jako Organizatorzy i który szacujemy na ok 20-25 % jest ryzyko pojawienia się administracyjnego zakazu organizacji imprez takich jak nasza. Ryzyko wystąpienia takiego zakazu naszym zdaniem jest na tyle duże, że powinniśmy je wziąć pod uwagę jako realne. A należy pamiętać, że finansowe skutki odwołania czy przełożenia imprezy zawsze rosną z upływem czasu. Zdecydowanie wolimy (nie tylko teraz, ale zawsze) podejmować trudne decyzje sami i odpowiednio wcześniej, niż czekać by decyzje podejmował za nas ktoś inny" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej festiwalu.

Nie bez znaczenia dla decyzji, jaką podjęto było również to, że zarówno prelegenci jak i festiwalowa publiczność, to ludzie bardzo mobilni, często podróżujący po całym świecie, a w sali starosądeckiego Sokoła nie byłoby możliwe zapewnienie odległości między ludźmi bezpiecznych pod względem ryzyka zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową.

"Formuła festiwalu zakłada wspólne przebywanie w sali Sokoła dość dużej grupy osób (ponad 250 os.) łącznie przez dwadzieścia kilka godzin, często pięć i więcej godzin bez przerwy. Jako organizatorzy w żaden sposób nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć dla naszej publiczności komfortowej odległości od innych uczestników (zalecana odl. to min. 1 m). Naszą decyzję można określić jako "dmuchanie na zimne" i zapobieganie sytuacjom sprzyjającym rozprzestrzenianiu się koronawirusa w początkowym stadium epidemii" - czytamy w oświadczeniu.

 

Koronawirus: pierwszy przypadek choroby w Małopolsce

 

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.