Stary Sącz: Dorota Florek wygrała indeks na dowolną uczelnię w Polsce

Stary Sącz: Dorota Florek wygrała indeks na dowolną uczelnię w Polsce

Dorota Florek, uczennica III klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu została laureatką Ogólnopolskiego Finału XLIII Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Małopolskę reprezentowała tam trzyosobowa drużyna ze starosądeckiej placówki. Prócz Doroty tworzyli ją Faustyna Wiatr i Stanisław Job. 

W pierwszym dniu olimpiady w części testowej uczniowie musieli się wykazać wiedzą z zakresu prawa własności przemysłowej i historii wynalazków. W drugim dniu rywalizacji rozwiązywali cztery zadania praktyczne, polegające na sporządzeniu opisu projektu wynalazczego. Musieli też udowodnić, że potrafią stosować przepisy prawa własności przemysłowej. W trzecim dniu dziesiątka laureatów walczyła o zwycięstwo. Dorota Florek zajęła czwarte miejsce i z tytułem laureata może wybrać indeks na dowolną uczelnię w Polsce. Pochodzi z Obidzy i była kapitanem drużyny okręgu Małopolskiego.


Udział w olimpiadzie poszerzył moją wiedzę w zakresie historii wynalazków i zwiększył moje zainteresowanie prawem patentowym, z którego istnienia wcześniej nie zdawałam sobie nawet sprawy – mówi Dorota Florek.  
– Dzięki przygotowaniom do olimpiady zrozumiałam mechanizm postępowania z wynalazkami czy znakami towarowymi, co być może okaże się przydatne w przyszłości.

Dorota Florek przyznaje, że nie spodziewała się, iż uda jej się zajść tak wysoko i osiągnąć tak dobry wynik.

Udział w olimpiadzie pozwolił mi przezwyciężyć słabości, takie jak stres. Pokazałam też nie tylko innym, ale też sobie, na co mnie stać – dodaje.

Wyjazd niósł z sobą nie tylko olimpijskie emocje. Był także wspaniałą okazją do poznania okolic Ostrowca Świętokrzyskiego. Uczestnicy zwiedzali m.in. Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, podziemne trasy Krzemionek Opatowskich, szlak JuraPark oraz ZOO Safari w Bałtowie.

Fot. Archiwum szkoły. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.