Srebrny medal i podium w grze deblowej dla Wiktora Jeża – zawodnika STT Fakro Nowy Sącz w rozgrywkach tenisa ziemnego w Durbanie.

WIKTOR JEŻ

W dniach od 22.01 – 3.02.2024 Wiktor Jeż rozegrał dwa turnieje rangi ITF U18 w kategorii J60 w Durbanie, zlokalizowanym w Republice Południowej Afryki. W pierwszym turnieju w grze podwójnej Wiktor stanął na podium razem z lokalnym mieszkańcem, partnerem deblowym Connor Doig.

W pierwszej rundzie meczu deblowego zawodnik STT Fakro Nowy Sącz i Connor, grając z pozycji czwartych rozstawionych pokonali wynikiem 6-2, 6-1 duet w składzie reprezentanta RPA Alexzander Petrov i Madagaskaru Mahery Raoily. Następnie w ćwierćfinale juniorzy skrzyżowali swoje rakiety z rakietami obywatela Lesotho Mpho Leshoele i Botswany Esi Molefe. Zwyciężając 7-5, 6-2 zagwarantowali sobie miejsce w półfinale. W półfinale natomiast Wiktor i Connor zagrali swój najlepszy mecz turniejowy. To tutaj ograli bardzo doświadczoną parę deblową z Republiki Południowej Afryki w składzie Tiaan Clark Nelson Tiaan i Rynard van der Laan, parę która we wcześniejszej rundzie – ćwierćfinałowej ograła pierwszych rozstawionych. Zawodnik STT Fakro Nowy Sącz i Connor zajęli drugie miejsce na podium, ustępując pierwszego miejsca obywatelom RPA Guy i Rhys Vorwerk wynikiem 3-6, 4-6 w finale.

W grze singlowej w pierwszym i drugim turnieju Wiktor trafił na Connora, któremu uległ w obydwóch meczach. Niesamowity był fakt, że Wiktor i Connor spotykali się na kortach i mierzyli swoje siły właściwie cały czas podczas obydwóch turniejów w Durbanie. Jest to ogólnie niespotykane, zwłaszcza przy tak dużej liczbie zawodników biorących udział w rozgrywkach tenisowych na przestrzeni dwóch tygodni.

Adaptacja do wymagających warunków atmosferycznych panujących na kortach w RPA była największym wyzwaniem dla Wiktora. Wietrzna aura sprawia oczywiście, że gra tenisowa jest totalnie odmienna od halowej gry i treningów. Kolejne doświadczenie zostało zdobyte, a już kolejne wyzwania czekają na Wiktora w nadchodzących tygodniach i planowanych turniejach. Najbliższe dwa starty odbędą się w Estonii.