Sprawdź ustawienia świateł w swoim samochodzie – za darmo!

Sprawdź ustawienia świateł w swoim samochodzie – za darmo!

Dziś (20 października) rozpoczęła się ogólnopolska kampania pod hasłem „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W ramach akcji 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia br. kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia i ustawienie świateł w swoich pojazdach.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne warunki atmosferyczne, warto zwrócić uwagę na stan oświetlenia pojazdów, którego jakość bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo zdarzenia drogowego.

Podczas trwania akcji odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Aplikacja Yanosik doprowadzi do najbliższej stacji kontroli pojazdów wspierających kampanię. Akcja będzie też promowana poprzez emisję spotu na ekranach firmy Screen Network, co umożliwi dotarcie do jeszcze szerszej grupy uczestników ruchu drogowego.

W kampanię na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego włączyły się cztery stacje diagnostyczne:

– MOTO SOWA (Wielopole 140) – na tej stacji oświetlenie pojazdu będzie można bezpłatnie sprawdzić 22 października i 5 listopada br. w godzinach od 8 do 14;

– SPEED CAR (Nowy Sącz, al. Piłsudskiego 4) – na tej stacji oświetlenie pojazdu będzie można bezpłatnie sprawdzić 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia br. w godzinach od 8 do 18;

– AUTO TEST GROMNIK (Nawojowa, ul. Krynicka 17) – na tej stacji oświetlenie pojazdu będzie można bezpłatnie sprawdzić 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia br. w godzinach od 7 do 14;

– FIDO Dominik Filipowicz (Ptaszkowa 842) – na tej stacji oświetlenie pojazdu będzie można bezpłatnie sprawdzić 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia br. w godzinach od 8 do 14.

Dodatkowo, w okresie trwania akcji policjanci ruchu drogowego z sądeckiej komendy będą prowadzić działania, podczas których zwrócą szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów. Kampania „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” będzie prowadzona do 15 grudnia br.

Więcej informacji o kampanii „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”

źródło: KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama