Sprawdź bezpłatnie stan techniczny samochodu

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny samochodu

przegląd samochodu

Masz wątpliwości co do stanu technicznego Twojego samochodu, a wybierasz się na wakacyjny wyjazd? W najbliższą sobotę możesz bezpłatnie skontrolować swoje auto.

Akcja pod nazwą ,,Bezpieczny wyjazd na urlop” jest organizowana na Sądecczyźnie już od 8 lat. Jej organizatorami są Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Nowy Sącz i Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu. Natomiast partnerem wydarzenia  jest MOTO SOWA – Wojciech Sowa i to właśnie w Stacji Kontroli Pojazdów pod adresem Wielopole 140 będzie można sprawdzić stan techniczny samochodu.

Bezpłatna akcja odbędzie się w sobotę 25 czerwca i potrwa od godziny 7:00 do 13:00.

Diagności sprawdzać będą przede wszystkim najważniejsze podzespoły samochodu, jak zawieszenie, układ kierowniczy, hamulce czy regulację świateł. Sądeccy policjanci podkreślają, że nie będzie to coroczne badanie techniczne pojazdu wpisane do dowodu rejestracyjnego, a po prostu możliwość upewnienia się, że na trasę wyruszymy sprawnym autem.

– Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu i ograniczy liczbę niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Dołóżmy wszelkich starań by zminimalizować ryzyko takich zdarzeń i cieszmy z bezpiecznej podróży, pozostawiając z wakacji tylko miłe wspomnienia – zaznacza Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Rytro. Wjechał pod pociąg i słono za to zapłaci

Reklama